Trudne warunki pogodowe w południowej Polsce. Śnieg mocno pada na Śląsku. Drogi są tam białe i bardzo śliskie.

Trudne warunki panują na drogach w Śląskiem. Pada śnieg z deszczem. Jest ślisko i w ciągu trzech godzin doszło do 3 wypadków i 30 stłuczek. 

Na autostradzie A4 w Katowicach na wysokości Murckowskiej zderzyły się dwa samochody na jezdni w kierunku Wrocławia.

W Boniowicach w powiecie tarnogórskim na drodze prowadzącej do Szałszy i A1 samochód z 6 osobami wpadł do rowu. Jedna osoba jest poszkodowana.

W całym regionie ulice są mokre, w niektórych miejscach leży błoto pośniegowe i dojazd np. do pracy zajmuje dziś więcej czasu niż zwykle.

Ślisko jest m.in. na drodze krajowej numer 94 na odcinku Olkusz - Sosnowiec. Drogi zasypało także w Chorzowie i Bytomu. 

Autostrada A1 od Gliwic w kierunku Czech jest kompletnie nieodśnieżona. Pada bardzo gęsty śnieg - alarmuje jeden z słuchaczy. 

Kolejny słuchacz informuje, że na drodze z Janowa do Żarek w miejscowości Czatachowa w woj. śląskim utknął tir. Drogi ogóle nie są odsnieżone. A także z Żarek do Kroczyc, na drodze 792, sznur pojazdów stoi pod gorę - skarży się kierowca.

Śnieg sypie nie tylko na Śląsku. O trudnych warunkach na drogach informujecie też na Gorącą linię RMF FM dzwoniąc z tras w Świętokrzyskiem, Małopolsce i Podkarpacia.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.