Zima nie odpuszcza. Po siarczysty mrozach przyszedł czas na śnieg. Bardzo złe warunki panują na trasach w Zachodniopomorskiem, w Wielkopolsce, na Mazowszu, na Dolnym Śląsku i na Podkarpaciu. W powiecie kołobrzeskim autobusy dowożące dzieci do szkół dziś nie wyjechały na trasy.

Aby odświeżyć stronę wciśnij F5 lub włącz automatyczne odświeżanie :

12:00

Trudne warunki na drodze wojewódzkiej nr 986 Wiśniowa - Ropczyce na Podkarpaciu. Jak informujecie nas na Gorącą Linię RMF FM,  samochody dostawcze i ciężarówki mają problemy z podjazdami. 

10:45

Tak wygląda Rzeszów:


09:27

Usuwanie skutków zimy w Warszawie:

08:50Droga nr 988 od Glinika Charzewskiego do Strzyżowa na Podkarpaciu zablokowana przez tiry na odcinku 6 kilometrów - alarmujecie na Gorącą Linię RMF FM. 

08:30

Korek na trasie numer 86 między Katowicami i Sosnowcem. Leży tam pośniegowe błoto i kierowcy jadą bardzo wolno. Krajowej 78 między Zawierciem i Siewierzem po porannej śnieżycy zniknęła pod śniegiem. Śląska policja od rana zanotowała ponad 60 stłuczek i kolizji. Na drogach krajowych jeździ teraz prawie 120 pługów i piaskarek

07:53

Fatalne warunki na drogach na Podkarpaciu - informuje reporter RMF FM Paweł Pawłowski. Najgorzej jest w południowej części województwa. Nieprzejezdne są trasy pomiędzy Żmigrodem a Duklą oraz Bukowskiem a Sieniawą - to drogi wojewódzkie nr 992 i 889. Trudna sytuacja również w okolicy Krosna i Leska. Tam na drogach zalega błoto pośniegowe. Śnieg nawiewany jest też z pól na autostradę w okolicy Rzeszowa.06:55

Jeśli nie macie jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, zostańcie w domu - apelują do uczniów władze powiatu kołobrzeskiego. Na lokalnych drogach leżą śniegowe zaspy. Autobusy dowożące dzieci do szkół nie będą dziś kursować - informuje reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska. Najtrudniej jest w okolicach Gościna, Ustronia Morskiego, Dźwirzyna, Drzonowa i Rymania. Główne drogi są przejezdne, ale powiatowych i gminnych nie udało się odśnieżyć, zwłaszcza, że śnieg z pól zawiewał porywisty wiatr. W nocy strażacy wyciągali auta z zasp. W gminie Rymań szkoły będą dziś zamknięte. W pozostałych placówkach powiatu uczniowie dojeżdżający, jeśli nie uda im się dotrzeć na lekcje, będą mieć usprawiedliwioną nieobecność. Na szczęście śnieg już nie pada, a temperatura wzrosła powyżej zera.

06:45

Fatalne warunki na drogach w województwie śląskim - ostrzega reporter RMF FM Marcin Buczek. W wielu miejscach od kilku godzin niemal bez przerwy sypie śnieg. Lokalne trasy są białe, na głównych drogach leży błoto pośniegowe. 

06:30

W Warszawie leży kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Na Pomorzu - opady marznącego deszczu, a w Sudetach - zawieje i zamiecie śnieżne. Cała biała jest też S8 koło Oleśnicy na Dolnym Śląsku.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mpw)