W wielu miejscach w Polsce występowały problemy z płatnością kartą - sygnały o tym problemie otrzymywaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Awarię potwierdził m.in. Alior Bank.

Kłopoty z płatnościami mieli m.in. podróżujący autostradami.

Na bramkach w Toruniu nie działają terminale płatnicze. Jest ok. 7 kilometrów korka - taki sygnał otrzymaliśmy od jednego z naszych słuchaczy.

Awarię potwierdzał m.in. dostawca terminali - PolCard. Komunikat, jaki można było usłyszeć na infolinii, był następujący: "Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że występują utrudnienia z autoryzacją transakcji. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu".

O awarii swoich klientów informował też Alior Bank. 

"W związku z awarią u zewnętrznego dostawcy mogą występować problemy z transakcjami kartami płatniczymi. Dotyczy to płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłat z bankomatów. W przypadku problemów zachęcamy do płatności BLIKIEM. Będziemy informować na bieżąco o sytuacji" - napisano we wpisie na Facebooku. Po godz. 21 Alior Bank poinformował, że awaria została usunięta.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.