Opinią publiczną w Rosji wstrząsnął film, przedstawiający bestialskie zabójstwo dwóch imigrantów. Mordu dokonali skrajni nacjonaliści.

Jak dowiedział się RMF FM, prokuratura wyjaśnia, czy to nagranie rozpowszechniane w Internecie jest autentyczne, a jeśli tak, to kto dokonał zbrodni.

Film, który przez kilkanaście godzin znajdował się na stronach internetowych rosyjskich skrajnych nacjonalistów, pokazuje dwóch skrępowanych młodych mężczyzn, obywateli Tadżykistanu i Dagestanu. Jednemu z nich zamaskowani osobnicy podrzynają gardło a drugiemu strzelają w głowę. Napisy przekonują, że w ten sposób z nielegalnymi imigrantami walczy Narodowosocjalistyczna Partia Rusi.

W Rosji wybuchł skandal. Milicja i prokuratura wszczęły dochodzenie i niemal natychmiast zgłosił się młody Rosjanin, który umieścił film w Internecie. Twierdzi, że dostał go e-mailem. Specjaliści nie wykluczają, że film jest inscenizacją. W Rosji działają ultraprawicowe grupy, które by zdobyć sławę, już wcześniej rozpowszechniały sfałszowane filmy ze scenami samosądu nad mieszkańcami Kaukazu.