Szczątki znalezione na tyłach dawnego domu Petera Tobina, skazanego na dożywocie za zabójstwo młodej Polki, należą do Dinah McNicol – potwierdziła to policja. Dziewczyna zaginęła w 1991 roku w wieku 18 lat.

12 listopada w tym samym domu odkryto zwłoki Vicky Hamilton, która jako 15-latka zaginęła w Szkocji w 1991 roku. W czwartek 61-letniemu Tobinowi postawiono oficjalnie zarzut dokonania jej zabójstwa.

W identyfikacji pomogły testy DNA. Za ich pomocą udało się potwierdzić, że ubrania i biżuteria znalezione przy zwłokach faktycznie należały do Dinah. Policja będzie przeszukiwać posiadłość jeszcze prawdopodobnie do końca tygodnia.

Media informowały, że sprawdzonych może zostać jeszcze co najmniej dziewięć innych posiadłości powiązanych w ciągu ostatnich 40 lat z Tobinem.

Na początku maja bieżącego roku sąd w Edynburgu skazał Tobina na dożywocie za zabójstwo 23-letniej polskiej studentki Angeliki Kluk, którą zgwałcił i zamordował w katolickim kościele w Glasgow pod koniec września ubiegłego roku.