Drugi człowiek w historii, który stanął na powierzchni Księżyca - Buzz Aldrin - wziął ślub w wieku 93 lat. Amerykański astronauta podzielił się radosną nowiną na Twitterze. Jego wybranką jest pochodząca z Rumunii Anca Faur.

"W moje 93. urodziny i w dzień, kiedy zostanę uhonorowany Living Legends of Aviation (nagroda za osiągnięcia w przemyśle lotniczym przyznawana przez szkołę lotniczą Kiddie Hawk Air Academy - przyp. RMF FM), z przyjemnością ogłaszam, że moja wieloletnia miłość, dr Anca Feur i ja wzięliśmy ślub. Zostaliśmy połączeni świętym węzłem małżeńskim w czasie małej, prywatnej ceremonii w Los Angeles. Jesteśmy tak podekscytowani, jak nastolatkowie" - napisał na Twitterze Aldrin.

Faur od 2019 roku pracuje jako wiceprezeska w firmie Buzza Aldrina - Buzz Aldrin Ventures. 63-latka urodziła się w Rumunii. Na Uniwersytecie Pittsburskim uzyskała tytuł doktora inżynierii chemicznej.

To trzecie małżeństwo Buzza Aldrina. W 1954 roku poślubił Joan Ann Archer. Po 20 latach małżeństwa para wzięła rozwód. Później Aldrin wyszedł za Beverly Van Zile, z którą był przez trzy lata (1975-1978). Jego trzecią żoną była Lois Driggs Cannon, z którą był od 1988 do 2012 roku.

Aldrin ma trójkę dzieci, wszystkie z pierwszą żoną. Jednego wnuczka, trzech prawnuczków i jedną prawnuczkę.

Amerykanin stał się znany po misji księżycowej Apollo 11, w której wziął udział razem z Neilem Armstrongiem i Michaelem Collinsem. Aldrin jako druga osoba w historii stanął na powierzchni Księżyca. Spacerował po nim przez 19 minut.