O medale będą w nim walczyć dwie Polki – Monika Pyrek i Anna Rogowska. Wydaje się jednak, że do podziału pozostają jedynie trofea ze srebrnego i brązowego kruszcu. Złoto najprawdopodobniej przypadnie Rosjance, rekordzistce świata Elenie Isinbajewej.
Zawody mają się odbyć pojutrze. Oby tym razem pogoda nie przeszkodziła.