We wtorek doszło do incydentu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, którego okoliczności bada policja. Nic nie wskazuje na to, że była celowa próba wjechania na teren Pałacu Prezydenckiego. Ten dzień przyniósł też dobre wiadomości dla miłośników polskiego kina - "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego zdobyła aż 3 oscarowe nominacje. Poznaliśmy też decyzję pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz ws. kandydowania w wyborach.

Incydent przed Pałacem Prezydenckim. Policja: Nic nie wskazuje na to, że była to celowa próba

Nic nie wskazuje na to, by to była celowa próba wjechania na teren Pałacu Prezydenckiego -  tak policja ocenia popołudniowy incydent przed Pałacem Prezydenckim. Przypomnijmy, tuż przed godzina 14 osobowy volkswagen wyjechał z ulicy Focha. Zauważył to będący w okolicy funkcjonariusz. Próbował zatrzymać samochód do kontroli, wtedy pojazd przyspieszył, potrącił funkcjonariusza, wjechał na Krakowskie Przedmieście i zatrzymał się na blokadzie uniemożliwiające wjazd na teren Pałacu Prezydenckiego.  Jak dowiedział się reporter RMF FM Mariusz Piekarski, kierowca golfa, który wbił się w bariery ochronne przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, nie był nigdy notowany przez policję. Samochód nie był też kradziony. 

WIĘCEJ O ZAJŚCIU PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM PRZECZYTASZ TUTAJ

"Zimna wojna" nominowana do Oscara. W trzech kategoriach!


Wielki sukces "Zimnej wojny" w reż. Pawła Pawlikowskiego! Film jest nominowany do Oscara w trzech kategoriach. Obraz ma szansę na statuetki w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", "najlepszy reżyser" i "najlepsze zdjęcia". Laureatów Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej poznamy 24 lutego. W tym roku Oscary zostaną przyznane po raz 91.

"Zimna wojna" nominowana do Oscara. W trzech kategoriach!

Wielki sukces "Zimnej wojny" w reż. Pawła Pawlikowskiego! Film jest nominowany do Oscara w trzech kategoriach. Obraz ma szansę na statuetki w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny", "najlepszy reżyser" i "najlepsze zdjęcia". Laureatów Nagród... czytaj więcej

Tutaj znajdziesz komentarze twórców "Zimnej wojny" do decyzji Akademii

Aleksandra Dulkiewicz będzie kandydować na prezydenta Gdańska

Pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zdecydowała, że wystartuje w wyborach na włodarza miasta. Gdańszczanie pójdą do urn 3 marca.

Aleksandra Dulkiewicz podjęła decyzję ws. kandydowania na prezydenta Gdańska

Pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zdecydowała, że wystartuje w wyborach na włodarza miasta. Gdańszczanie pójdą do urn 3 marca. czytaj więcej


Dworczyk o mowie nienawiści: Będziemy się starać nie przekraczać granic

"Wydaje mi się, że ta trauma, która dotknęła nas wszystkich po dramatycznych wydarzeniach w Gdańsku, jest takim momentem, który może spowodować refleksję, nie tylko u polityków, ale właśnie u ludzi mediów i u nas wszystkich. Oby było tak, że coś dobrego po tej traumie się wydarzy, jeśli chodzi o życie publiczne w Polsce" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

>>>CAŁA ROZMOWA DO ZOBACZENIA TUTAJ<<<

Kontrola escape roomów. Zamknięto prawie 60 budynków!

"Spośród 418 skontrolowanych budynków, w których działały escape roomy, nieprawidłowości nie stwierdzono tylko w 83 obiektach" - poinformował we wtorek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Wyłączonych z użytkowania zostało 59 obiektów.

Kontrola escape roomów. Zamknięto prawie 60 budynków!

„Spośród 418 skontrolowanych budynków, w których działały escape roomy, nieprawidłowości nie stwierdzono tylko w 83 obiektach” - poinformował we wtorek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Wyłączonych z użytkowania zostało 59 obiektów. czytaj więcej

Macron i Merkel wzmacniają współpracę między Francją i Niemcami

Nowy francusko-niemiecki traktat, który ma wzmocnić oś Paryż-Berlin w Unii Europejskiej, podpisali w Akwizgranie prezydent Emmanuel Macron i kanclerz Angela Merkel. Zakłada on m.in. wzmożenie współpracy pomiędzy krajami w dziedzinie polityki zagranicznej oraz obrony i bezpieczeństwa.

Macron i Merkel wzmacniają współpracę między Francją i Niemcami

Nowy francusko-niemiecki traktat, który ma wzmocnić oś Paryż-Berlin w Unii Europejskiej, podpisali w Akwizgranie prezydent Emmanuel Macron i kanclerz Angela Merkel. Zakłada on m.in. wzmożenie współpracy pomiędzy krajami w dziedzinie polityki zagranicznej oraz obrony i bezpieczeństwa. czytaj więcej

Nie szkolimy nowych generałów

Po raz pierwszy od wielu lat Polska nie szkoli przyszłych generałów. Jak dowiedział się reporter RMF FM, Akademia Sztuki Wojennej w semestrze wiosennym nie uruchomiła ani jednego kursu Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej. Ukończenie takiego rocznego kursu jest niezbędnym warunkiem do awansu na pierwszy stopień generalski - generała brygady albo kontradmirała.

Polska po raz pierwszy od lat nie szkoli nowych generałów

Po raz pierwszy od wielu lat Polska nie szkoli przyszłych generałów. Jak dowiedział się reporter RMF FM, Akademia Sztuki Wojennej w semestrze wiosennym nie uruchomiła ani jednego kursu Podyplomowych Studiów Polityki Obronnej. Ukończenie takiego rocznego kursu jest niezbędnym warunkiem do awansu... czytaj więcej

Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w Lotto Ekstraklasie

PZPN oświadczył, że Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w piłkarskiej ekstraklasie. Potem napisałem na ten temat kilka artykułów. Spotkało się to z taką reakcją: no jak to? Ostracyzm był z jednej strony: jak to nie chodzisz na wybory? Nie chodziło o to, że ja w ogóle nie chodzę, tylko chodziło o to, że nie chodzę głosować na tych, którzy mieli o to pretensje, że ja nie chodzę.

Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w ekstraklasie

PZPN oświadczył, że Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w piłkarskiej ekstraklasie. czytaj więcej

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo został skazany przez sąd w Madrycie na 23 miesiące więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 18,8 mln euro. Były zawodnik Realu Madryt pomiędzy 2010 a 2014 r. unikał płacenia podatków.

Cristiano Ronaldo skazany na więzienie w zawieszeniu oraz grzywnę. Ma zapłacić 18,8 mln euro

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo został skazany przez sąd w Madrycie na 23 miesiące więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 18,8 mln euro. Były zawodnik Realu Madryt pomiędzy 2010 a 2014 r. unikał płacenia podatków. czytaj więcej

Nauczyciele grożą strajkiem. Bez porozumienia z rządem ws. podwyżek

Wszystkie nauczycielskie związki zawodowe wychodzą niezadowolone z kolejnego spotkania w sprawie podwyżek. "To nie były żadne propozycje" - podkreśla Związek Nauczycielstwa Polskiego. "Zrywamy rozmowy do czasu przedstawienia konkretów" - grozi Solidarność.

Nauczyciele grożą strajkiem. Bez porozumienia z rządem ws. podwyżek

Wszystkie nauczycielskie związki zawodowe wychodzą niezadowolone z kolejnego spotkania w sprawie podwyżek. "To nie były żadne propozycje" - podkreśla Związek Nauczycielstwa Polskiego. "Zrywamy rozmowy do czasu przedstawienia konkretów" - grozi Solidarność. czytaj więcej


Kolejnym protestem grożą rolnicy

Rolnicy AGROUnii zagrozili kolejnym - jak mówią - dotkliwym protestem. Twierdzą, że minister rolnictwa nie traktuje ich poważnie.

Rolnicy AGROUnii grożą kolejnym dotkliwym protestem

Rolnicy AGROUnii zagrozili kolejnym - jak mówią - dotkliwym protestem. Twierdzą, że minister rolnictwa nie traktuje ich poważnie. czytaj więcej

Prof. Robert Gwiazdowski: Nie podoba mi się pomysł ujawniania zarobków w NBP

"Nie, bo mi się w ogóle nie podoba pomysł ujawniania jakichkolwiek zarobków" - tak na pytanie o to, czy podoba mu się pomysł ujawniana zarobków w NBP odpowiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Robert Gwiazdowski, który wczoraj zadeklarował wejście do polityki. Gość Marcina Zaborskiego stwierdził jednocześnie, że nie jest gotowy na bycie premierem.

Kwestia zarobków polityków - no bo w NBP jest trochę polityków i ich ekspertów - to jest kwestia całego systemu funkcjonowania państwa. Im mniej jest instytucji, tym jest lepiej. Jeżeli będziemy mieli mniej instytucji, to możemy lepiej wynagradzać pracowników. Pytanie jest takie: za co im płacimy? Bo trudno znaleźć dobrych fachowców do NBP za takie pieniądze, które byłyby nieatrakcyjne w punktu widzenia rynku. Jeżeli w prywatnym banku można zarobić lepsze pieniądze, to niestety konkurencji nie ma - mówił gość Marcina Zaborskiego.

CAŁA ROZMOWA DO POSŁUCHANIA I ZOBACZENIA TUTAJ

Wstrzymano poszukiwania awionetki z piłkarzem Emiliano Salą na pokładzie

Wstrzymano poszukiwania awionetki z nowym piłkarzem Cardiff City Argentyńczykiem Emiliano Salą na pokładzie - poinformowała policja w Guernsey. Akcja ma zostać wznowiona w środę. Samolot zniknął z radarów w pobliżu Alderney, należącej do Wysp Normandzkich.

Wstrzymano poszukiwania awionetki z piłkarzem Premier League

Wstrzymano poszukiwania awionetki z nowym piłkarzem Cardiff City Argentyńczykiem Emiliano Salą na pokładzie - poinformowała policja w Guernsey. Akcja ma zostać wznowiona w środę. Samolot zniknął z radarów w pobliżu Alderney, należącej do Wysp Normandzkich. czytaj więcej

Olsztyn: Przeprowadzono skomplikowaną operację rekonstrukcji twarzy

W olsztyńskim szpitalu miejskim przeprowadzono skomplikowaną operację rekonstrukcji twarzy. Zabieg trwał ponad 8 godzin i przebiegł zgodnie z planem - poinformowała rzecznik prasowa szpitala Daria Rodziewicz.

Olsztyn: Przeprowadzono skomplikowaną operację rekonstrukcji twarzy

W olsztyńskim szpitalu miejskim przeprowadzono skomplikowaną operację rekonstrukcji twarzy. Zabieg trwał ponad 8 godzin i przebiegł zgodnie z planem - poinformowała rzecznik prasowa szpitala Daria Rodziewicz. czytaj więcej

Macron na celowniku hakerów

Hakerzy mogli wykraść informacje na temat życia prywatnego Emmanuela Macrona. Francuskie media ujawniły, ze nieznani sprawcy przechwycili hasło i włamali się do prywatnej skrzynki e-mailowej szefa państwa.