Wstrząsająca zbrodnia przy ul. Powstańców Warszawy w Ząbkowicach Śląskich na Dolnym Śląsku. Tej nocy 18-letni Marcel C. powiadomił służby, że ktoś włamał się do domu, w którym mieszka z rodzicami i zamordował trzy osoby. Gdy policjanci przyjechali na miejsce i rozpoczęli przesłuchania, 18-latek przyznał, że to on popełnił zbrodnię - dowiedzieli się reporterzy RMF FM.

18-letni Marcel C. zadzwonił na policję z dachu rodzinnego domu. Mówił, że włamał się do niego jakiś mężczyzna. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, znaleźli zwłoki 3 osób - kobiety i mężczyzny w wieku 48 lat i 7-letniego dziecka. 

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, w trakcie przesłuchania 18-latek przyznał się do zabójstwa swoich rodziców i brata. Wskazał też miejsce, gdzie zakopał siekierę i ubrania.

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

Według informacji dziennikarza RMF FM, 18-letni Marcel uczył się w liceum. Znajomi opisują go jako cichego i spokojnego nastolatka.

Po badaniach krwi będzie wiadomo, czy zatrzymany 18-latek był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Opieką psychologa zostali objęci uczniowie szkół, do których chodzili 18-letni Marcel i jego 7-letni brat - Kacper. 

Jeszcze przed rozpoczęciem lekcji w szkole zamordowanego Kacpra zwołany został sztab kryzysowy złożony z dyrektora, psychologów i pedagogów. W pierwszej kolejności opieką zostali objęci uczniowie z klasy, do której uczęszczał 7-letni Kacper.

Chcieliśmy tak to zrobić, żeby jak najmniej ucierpiały nasze dzieci, które dzisiaj nie zastały swojego kolegi w ławce. Była to dla nas wielka trauma z tego względu, że to są malutkie dzieci, to uczniowie pierwszej klasy - powiedziała Bogusława Raba, dyrektorka szkoły podstawowej nr. 3 w Ząbkowicach Śląskich.

Przesłuchanie 18-latka zakończyło się wieczorem.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.