Pani Zosia z Pinczyna została okrzyknięta bohaterką po tym, jak opublikowano materiał z monitoringu, na którym widać jak przegoniła przestępcę, który chciał obrabować jej sklep. Teraz kobieta została nagrodzona za swój wyczyn… dwuletnim zapasem mopów.

Do napadu na sklep pani Zosi doszło 14 lutego w Pinczynie w województwie pomorskim. Pani Zofia miała już kończyć pracę, kiedy do budynku wszedł mężczyzna w kominiarce i zażądał wypłaty pieniędzy. Właścicielka sklepu, nie zważając na konsekwencje, rzuciła się na przestępcę z jedyną bronią, jaką miała pod ręką - mopem. Złodzieja uderzyła kilkukrotnie.

Reakcja pani Zosi zrobiła na mężczyźnie takie wrażenie, że natychmiast zaczął uciekać.

Gdy materiał wideo z tego zdarzenia został opublikowany, stał się hitem w sieci. Część internautów z podziwem wypowiadała się o wyczynie sprzedawczyni. Znalazła się też firma, która postanowiła nagrodzić panią Zosię.

Przedsiębiorstwo produkujące środki czystości postanowiło ufundować mieszkance województwa pomorskiego dwuletni zapas mopów - do mycia, ale "jeśli zajdzie potrzeba (oby nie) też do samoobrony" - zaznacza firma.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Z mopem w rękach przegoniła przestępcę. Pani Zosia udaremniła napad! 

Opracowanie: