Po całodniowych negocjacjach Wrocław i konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa podpisały protokół zdawczo-odbiorczy. Oznacza, to że miasto w końcu formalnie przejęło plac budowy stadionu na Euro 2012.

Formalnie - bo na terenie przyszłego stadionu wciąż znajduje się sprzęt, należący do Mostostalu, a na protokole brakuje jeszcze jednego podpisu ze strony konsorcjum. Ostatni podpis zostanie złożony na dokumencie najpóźniej w poniedziałek - poinformowała Magdalena Malara, rzeczniczka wrocławskiej spółki Euro 2012. W tym samym czasie na teren budowy stadionu ma wejść nowy wykonawca, firma Max Boegl.

Wygląda więc na to, że od początku przyszłego tygodnia na wrocławskich Maślicach pracować będą równocześnie stary i nowy wykonawca sportowej areny. Chyba że - jak mówią nieoficjalne źródła - konsorcjum dojdzie do porozumienia ze swoim następcą co do przejęcia maszyn.

Wrocław zerwał umowę z Mostostalem pod koniec ubiegłego roku. Jako główny powód podano sięgające kilku miesięcy opóźnienia w realizacji kontraktu.