Polscy piłkarze ostatnio nie grają z klasą, cała nadzieja w dzieciach, których rodzice wyjątkowo chętnie zapisują do klas piłkarskich. We Wrocławiu ruszyły właśnie internetowe zapisy do szkół podstawowych i takich właśnie klas. To daje nadzieję na nową krew w piłkarskim świecie. Zanim to się jednak stanie, rodzice muszą zainwestować w szkolenie dzieci.

Stworzenie prawdziwego zawodnika kosztuje niemało, chociaż piłka nożna - jak mówią trenerzy - to i tak jedna z tańszych dyscyplin sportu. Wydatki na początek to koszulka, spodenki i dres oraz oczywiście specjalne buty. Z portfela rodzica przyszłej gwiazdy sportu zniknie przynajmniej dwieście złotych, do tego dochodzą opłaty klubowe. W skali 30 złotych miesięcznie, to daje nam około 500-600 złotych w skali roku. Dochodzą kwestie wyjazdów na obozy sportowe. Dziesięciodniowy obóz kosztuje 500-600 złotych - mówi reporterowi RMF FM Michał Popek z klubu piłkarskiego Parasol Wrocław:

Resztę kosztów, jak wyjazdy, strój na zawody i odżywki, większość klubów bierze na siebie. Są to koszty niemałe i często trudne do opłacenia z gminnych subwencji i sponsorskich darowizn. Wszystko zależy wtedy od zaradnych działaczy, a dla młodych piłkarzy to lekcja, że choć pieniądze to nie wszystko, to czasami trzeba się mocno nagimnastykować, nie tylko na boisku, żeby starczyło i można było spełniać marzenia o wielkiej piłce.