Na kolei trwają utrudnienia spowodowane atakiem zimy w Polsce. W poniedziałek od rana pociągi nadal mają spore opóźnienia.

W poniedziałek po godzinie 12, pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście ma 235 minut opóźnienia, Kraków-Kołobrzeg - 190 minut a Przemyśl-Wrocław - 159 minut.

Rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski powiedział, że nie ma przerwy w ruchu pociągów, ale zmiany komunikacyjne wpływają na punktualność. Przekazał, że najcięższa sytuacja jest na Podkarpaciu.

Na odcinku Rzeszów  - Jarosław od soboty kolejarze zmagają się z oblodzeniem trakcji. W tej chwili udało się odlodzić trakcję i pociągi jeżdżą po jednym torze, co oczywiście wpływ na przepustowość na tym odcinku  - wyjaśnił Jakubowski.

Również od soboty oblodzona trakcja utrudnia ruch pociągów na odcinku Przeworsk-Leżajsk.

Dla pasażerów Polregio podstawiona jest komunikacja zastępcza, do pociągów dalekobieżnych IC dopinane są lokomotywy spalinowe - powiedział rzecznik PKP PLK.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów występują również na Dolnym Śląsku. Część opóźnień wynika bezpośrednio z problemów na Podkarpaciu, ale to nie jedyne utrudnienia.

Jak zauważa reporter RMF FM Beniamin Piłat, trwa usuwanie skutków awarii sieci trakcyjnej na przystanku Raszówka między Legnicą a Głogowem, do której doszło ok. godz. 5 rano. Wprowadzono tam zastępczą komunikację autobusową, a ruch powinien zostać wznowiony dziś przed wieczorem.

Ok. 11:30 na stacji Głogów pękła jedna z szyn. Pociągi kursują, ale z opóźnieniami. Z kolei na jednym z przejazdów kolejowych między Wrocławiem a Świdnicą maszyna rolnicza zderzyła się z pociągiem. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Informacje na temat aktualnych opóźnień można znaleźć na Portalu Pasażera. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.