Polacy otrzymują wiadomości SMS, zawierające ich prawdziwe dane osobowe. Kliknięcie w link zawarty w wiadomości zakończy się jednak fatalnie. Przestrzegamy i zachęcamy do rozważności w sieci.

Na Gorącą Linię RMF FM otrzymaliśmy zgłoszenia od słuchaczy. Ktoś rozsyła wiadomości SMS, które zawierają poprawne dane osobowe oraz informację o możliwym wpisie na listę dłużników. SMS odsyła nas do strony internetowej “BazaWindykacyjna.pl“.

Strona zachęca nas do pobrania raportu, w którym będziemy mogli rzekomo sprawdzić, czy znajdujemy się w rejestrze dłużników. 

W wiadomości jest też link odsyłający do rzekomego raportu. Jeśli ktoś nierozważnie kliknie w łącze zostanie mu naliczona opłata w wysokości 1299zł - alarmuje serwis Niebezpiecznik.

Jak donosi Niebezpiecznik, spółka, która stoi za oszustwem już raz próbowała podobnego manewru. Wówczas Polacy otrzymywali zaproszenie na stronę TwojDlug.pl.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.