Trzech członków międzynarodowego gangu narkotykowego, ściganych Europejskim Nakazem Aresztowania, zatrzymano w Holandii. To efekt działań w śledztwie Dolnośląskiego Wydziału Prokuratury Krajowej w sprawie grupy, która z sprowadziła z Holandii do Polski co najmniej 2 tony marihuany i 60 kilogramów kokainy.

W akcji zatrzymań w Hadze poza 80 holenderskimi policjantami brali też udział funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Polski. W kilku lokalach przejęto 250 litrów substancji do produkcji narkotyków. Zarekwirowano też mienie zatrzymanych warte ponad 700 tysięcy euro - to nieruchomości, pojazdy i gotówka.

Mężczyźni w holenderskim areszcie czekają na zakończenie procedury ekstradycyjnej. Jeden z nich - 52-letni obywatel Turcji, który mieszkał w Polsce - ma w naszym kraju odpowiedzieć za organizację przemytu i kierowanie grupą. Dwaj pozostali to Polacy w wieku 34 i 57 lat, którzy mają zarzuty udziału w grupie przestępczej. 

Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia. Od 2019 roku byli w Polsce poszukiwani listami gończymi.

W toku śledztwa prowadzonego ws. grupy zatrzymano do tej pory 29 osób. Wobec 12 na wniosek prokuratora zastosowano tymczasowe aresztowanie. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: