Strażacy ugasili pożar w szpitalu klinicznym nr 2 przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Nie żyją 2 osoby. Potrzebna była ewakuacja pacjentów.

Ogień pojawił się w budynku K - w którym mieści się Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych przed godziną 6. Do akcji gaszenia pożaru przystąpił od razu personel kliniki, jednocześnie o zdarzeniu natychmiast została powiadomiona straż pożarna.

Przebywający w klinice pacjenci (22 osoby, wszystkie w stanie stabilnym, nie są to tzw. pacjenci covidowi - podkreśla straż pożarna) i personel zostali ewakuowani do innego budynku szpitala, w bezpieczne miejsce. To osoby z lekkimi schorzeniami internistycznymi, nie było więc potrzeby lokowania ich na innych oddziałach na czas ewakuacji.

Pożar nie rozprzestrzenił się na resztę budynku kliniki i został ugaszony. 

Do odwołania nieczynna jest Izba Przyjęć kliniki oraz Poradnia Nefrologiczna.

Wstępne ustalenia mówią o tym, że ogień zaprószył pacjent, który chciał zapalić papierosa. To on jest ofiarą śmiertelną pożaru. Zmarł też drugi z pacjentów, który przebywał w sali kliniki - poinformowała rzeczniczka szpitala na szczecińskich Pomorzanach Bogna Bartkiewicz.

Pacjentowi przebywającemu w tej samej sali udzielono pomocy kardiologicznej, jego stan ustabilizował się. Niestety, po kilku godzinach zmarł. To mężczyzna w bardzo podeszłym wieku, który od początku hospitalizacji był w stanie ciężkim - dodaje Bartkiewicz.

Po oddymieniu pomieszczeń pacjenci mogli wrócić do kliniki, są w dobrym stanie. Okoliczności i przyczyny pożaru bada policja i prokuratura. Odcinek budynku, na którym wystąpił pożar jest wyłączony z użytku. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tragedia w Garkach. Pociąg potrącił dwie osoby na motocyklu

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.