Nominacja Romana Kwaśnickiego na prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego to był błąd - przyznał w rozmowie z reporterem RMF FM minister rolnictwa Marek Sawicki. W czwartek premier podpisał wniosek o odwołanie Kwaśnickiego m.in. za nepotyzm.

Zobacz również:

Jest szereg niedociągnięć organizacyjno-administracyjnych, które wystarczą na to, żeby złożyć wniosek o odwołanie pana Kwaśnickiego - stwierdził Sawicki. Minister rolnictwa przyznał, że to on odpowiada politycznie za prezesa KRUS-u. Posłuchaj:

Według „Dziennika” rządowa kontrola w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wykazała kumoterstwo i nadużycia. Kwaśnicki zataił też w oświadczeniu majątkowym, że zasiada we władzach prywatnej spółki.

O nieprawidłowościach w KRUS informowała również "Rzeczpospolita", która powołując się na nieoficjalne wyniki prowadzonej w Kasie kontroli, pisała, że dochodziło tam do nielegalnego dzielenia pieniędzy, brakowało dokumentów i faktur. Zdaniem gazety, Kwaśnicki nie chciał opowiadać na pytania kontrolerów.