W piątek od rana przejaśnienia będą tylko na Dolnym Śląsku, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże.
We wschodniej części kraju nadal będzie padał śnieg i wciąż jego opady będą się mieszały z deszczem ze śniegiem i marznącym deszczem, co może powodować oblodzenie - powiedziała synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.
Będzie chłodno, od 0 st. C. na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich do 2 st. C na południowym wschodzie. Nad morzem, lokalnie trzy stopnie na plusie - podała Dąbrowska.
Będzie wiał słaby wiatr, południowo-wschodni.