W majowy weekend ruch w centrum Warszawy może być utrudniony m.in. w związku z obchodami Święta Pracy oraz Konstytucji 3 Maja. Odbędą się m.in. pochody oraz XXIII Bieg Konstytucji 3 Maja.

W samo południe rozpocznie się pochód z okazji 1 maja organizowany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ogólnopolskie Porozumienie Związków. Przejdzie sprzed siedziby OPZZ, niedaleko pomnika Kopernika, przez Nowy Świat i Plac Trzech Krzyży, przed byłą siedzibę SLD na ul. Rozbrat. Organizatorzy zakładają udział ok. 15 tys. osób.

Anarchistyczny marsz przeciw kapitalizmowi i wyzyskowi ma przejść 1 maja od ronda de Gaulle'a przed kancelarię premiera. Demonstracja ma odbyć się w godz. 9.30-12.30.

Przemarsz organizowany przez nacjonalistów ma ruszyć o godz. 14 pod hasłem "Praca w Polsce dla Polaków" od pomnika Dmowskiego przy Placu na Rozdrożu, przez Al. Ujazdowskie i Jerozolimskie, na pl. Konstytucji.

Magdalena Łań ze stołecznego ratusza zapowiedziała, że policjanci w zależności od sytuacji będą kierowali ruch poprzecznymi ulicami.

Utrudnienia na ulicach Warszawy także jutro i w piątek

2 maja w ramach akcji "Orzeł może", która odbywa się pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego, o godz. 11.45 z Ronda de Gaulle'a wyruszy pochód, który przejdzie Nowym Światem na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki. Z kolei o godz. 11.25 rozpocznie się przemarsz Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i Orkiestry Wojskowej z Placu Zamkowego do Pałacu Prezydenckiego.

W piątek, 3 maja, w związku z XXIII Biegiem Konstytucji 3 Maja, utrudnienia w godz. 10.30-16 mogą wystąpić na ulicach: Rozbrat, Górnośląska, Hoene-Wrońskiego, Myśliwiecka, Wiejska, Matejki, Aleje Ujazdowskie, Agrykola, Szwoleżerów, Czerniakowska, Łazienkowska.

Z kolei podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta 3 Maja w godz. 12 - 13.15 trzeba się liczyć z utrudnieniami na ulicach: plac Teatralny, Senatorska, Podwale, Piekarska, Zapiecek, Świętojańska, Dziekania, Kanonia, plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, plac Piłsudskiego (w granicach pasa drogowego).

Utrudnienia mogą też wystąpić w związku z koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w godz. 14.30-19.30 na ulicach: Tokarzewskiego - Karaszewicza.