Andrzej Olechowski, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, jest kandydatem na stanowisko szefa Orlenu – dowiedział się dziennik "Polska". Były minister finansów, były szef MSZ w przerwach swojej politycznej kariery zajmował się biznesem. Pracował w kilkudziesięciu radach nadzorczych.

Jego nazwisko krąży po korytarzach naszej firmy. Trudno dziś ocenić, czy byłoby to dobre rozwiązanie, ale na pewno jest to fachowiec - potwierdza gazecie Ryszard Maliszewski, szef branżowego związku zawodowego w Orlenie. O pomyśle słyszał też Marek Sawicki, jeden z kandydatów PSL do rządu. Będziemy rozmawiać o tej kandydaturze z Platformą Obywatelską - zdradza dziennikowi "Polska".

Andrzej Olechowski to jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej. Wycofał się z życia politycznego po przegranych wyborach na prezydenta Warszawy w 2003 r. Miał za złe Donaldowi Tuskowi, że poprowadził partię na prawo, zamiast szukać pola do współpracy z lewicą. W ostatnich wyborach parlamentarnych poparł kandydata LiD do senatu Roberta Smoktunowicza. Do 2006 r. zasiadał w radzie nadzorczej Orlenu.