RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Okęcie: Pijany amerykański pilot

Publikacja: Czwartek, 12 sierpnia (11:49) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na warszawskim Okęciu zatrzymany został amerykański pilot, który miał we krwi ok. 1,8 promila alkoholu. Miał lecieć samolotem transportowym do Szanghaju.

Podczas kontroli bezpieczeństwa załogi transportowego samolotu funkcjonariuszka SG wyczuła od jednego z pilotów woń alkoholu. O sprawie została poinformowana policja - dodała.

Policjanci przebadali pilotów alkomatem i stwierdzili, że jeden z nich ma 1,78 promila alkoholu we krwi. Po ponownym badaniu wartość ta wzrosła do 1,83 promila.

O tym, czy pilot usłyszy zarzuty, ma zdecydować prokuratura.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: