To był niezapomniany wieczór. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagrał słynny brytyjski zespół The Police. Był to pierwszy i jedyny występ legendarnej grupy w Polsce.

Organizatorzy spodziewali się blisko 60 tysięcy fanów. Niektórzy, jak Rafał Pietrek, na występ "The Police" przyjechali aż z Irlandii:

Z fanami "Policjantów" rozmawiał reporter RMF FM Marcin Buczek:

Zespół The Police powstał w 1976 r. w Londynie. Stworzyli go Sting (gitara basowa i śpiew), Andy Summers (gitara) oraz Stewart Copeland (perkusja). Grupa wydała pięć płyt. Olbrzymią popularność zawdzięcza energetycznej, melodyjnej muzyce, łączącej punk-rocka z elementami reggae i jazzu. Rozpadła się w 1984 r.

Wszyscy członkowie zespołu rozpoczęli wówczas karierę solową. W Polsce kilkakrotnie koncertował już kontynuujący karierę solową wokalista Sting. Grupa reaktywowała się po wieloletniej przerwie w lutym 2007 r. występując podczas 49. gali rozdania nagród Grammy.

W maju zespół wyruszył w trasę koncertową, która okazała się wielkim sukcesem i została przedłużona do 2008 r. Trasa "Live in Concert" obejmuje Stany Zjednoczone, Europę, Japonię, Australię, Amerykę Łacińską oraz Nową Zelandię. Zespół występuje podczas niej na szerokiej prostej scenie. Za sceną ustawione są trzy wielkie telebimy, na których pokazywani są muzycy. Zespół zapowiedział już, że po zakończeniu trasy nie będzie już więcej grał razem.