Sting i spółka zagrają latem w Polsce! Jak dowiedział się RMF FM, słynny brytyjski zespół „The Police” 26 czerwca wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety na ten koncert będzie można kupić już od 7 grudnia - organizatorzy przygotowali ok. 56 tys. wejściówek.

To pierwszy koncert The Police w Polsce. Kilkakrotnie grał w Polsce natomiast Sting - charyzmatyczny wokalista grupy, który z sukcesem kontynuował karierę solową.

„Policjanci” przyjadą do nas prosto z koncertu w Manchesterze; dwa dni po występie w Chorzowie zagrają w Lipsku. Ci, którzy nie zdobędą biletów na koncert w Polsce, mogą próbować szukać szczęścia w Niemczech.

„The Police” to jeden z najsłynniejszych rockowych bandów na świecie. Zaczynali od punka jeszcze w połowie lat 70., ich pierwszym hitem była "Roxanne" wydana na singlu w 1978 roku. Wydali szereg płyt, z których co najmniej kilka znalazło się wśród najważniejszych albumów w historii muzyki.

Powrócili w lutym 2007 roku, przy okazji 49. gali rozdania nagród Grammy. Zespół wyruszył w trasę koncertową, która okazała się wielkim sukcesem i została przedłużona do 2008 roku. Tournée „The Police” obejmuje USA, Europę, Japonię, Australię, Amerykę Łacińską oraz Nową Zelandię.

Ostatni studyjny album zespołu to "Synchronicity" z czerwca 1983 roku. W tym roku ukazała się dwupłytowa kompilacja, zatytułowana "The Police", zawierająca 28 najsłynniejszych utworów formacji.