Poszukiwani są wandale, którzy w Katowicach przewrócili i uszkodzili rzeźbę Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zajście zarejestrowały kamery monitoringu.

Policja szuka trzech mężczyzn. Do incydentu doszło w niedzielę 21 października około godz. 4:30  na ulicy Szafranka. Tam od lat stoi rzeźba Witkacego.

Na filmie widać, jak przy rzeźbie najpierw pojawiają się trzy osoby i robią sobie zdjęcie stojąc przy figurze. W pewnym momencie dwaj mężczyźni zaczynają szarpać postać Witkacego, po chwili przewracają go na ziemię i - wyraźnie rozbawieni - odchodzą. Najpewniej nie wiedzieli, że wszystko to zarejestrowały zamontowane w pobliżu kamery monitoringu. Straty oszacowano na co najmniej 1000 złotych.

Jeśli ktoś rozpoznaje wandali, policja z Katowic prosi o kontakt pod numerami tel. 32 200 2555, 32 200 2489 lub 112. Informacje można również przesłać na adres ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)