Zbigniew Chlebowski, były szef klubu Platformy Obywatelskiej postanowił zawiesić członkostwo w partii i jej klubie parlamentarnym. Poseł zawiesił swoją działalność w partii formalnie na trzy miesiące, do czasu zakończenia prac komisji śledczej w sprawie afery hazardowej.

W obliczu nagonki politycznej rozpętanej przez służbę specjalną, do czasu zakończenia prac komisji śledczej, postanowiłem zawiesić swoje członkowstwo w Klubie Parlamentarnym Platforma Obywatelska oraz w samej partii - napisał w oświadczeniu Chlebowski.

Zarząd i Rada Dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej przyjęły oświadczenie Zbigniewa Chlebowskiego. To tylko formalność, bo decyzja Chlebowskiego została już wcześniej potwierdzona w jego kole poselskim w Żarowie. Sam poseł we wrocławskim biurze partii nie pojawił się. Wszystko więc wskazuje na to, że dolnośląscy działacze PO zapoznają się z jego oświadczeniem tylko przez pismo, jakie wysłał do zarządu.

Jego partyjni koledzy, w tym Grzegorz Schetyna, przed rozpoczęciem spotkania, nie szczędzili mu komplementów za honorowe ich zdaniem zachowanie: Dobrze, że tak się stało. Każdy ma prawo bronić swojego imienia, swojego nazwiska. Wszystko przed nami. Wierzę, że Chlebowski udowodni swoją niewinność. Dolnośląska PO już dziś zaczyna poszukiwania następcy posła Chlebowskiego, który był tam wiceprzewodniczącym regionalnych struktur PO. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Barbary Zielińskiej:

Według materiałów CBA politycy PO Chlebowski oraz Mirosław Drzewiecki mieli - podczas prac nad projektem zmian w ustawie o grach i zakładach wzajemnych - lobbować na rzecz biznesmenów z branży hazardowej.