RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Biały proszek w przesyłce do sądu. Ewakuowano 400 osób

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 16 grudnia (15:09) Aktualizacja: Poniedziałek, 16 grudnia (15:00)

400 osób ewakuowano z Sądu Okręgowego w Katowicach. Z jednej z przesyłek wysypał się biały proszek. Na miejscu pracowało 13 zastępów strażackich. Szybko okazało się, że nie ma zagrożenia dla pracowników sądu.

Z jednej przesyłek, która dotarła do Sądu Okręgowego w Katowicach wysypał się biały proszek. Strażacy z plutonu chemicznego sprawdzali co to za substancja. W pomieszczeniu, gdzie do tego doszło były wówczas 4 osoby. Wszystkie są już odizolowane. Zostały też poddane wstępnemu czyszczeniu ubrań oraz skóry.

Jak wstępnie ustalili strażacy proszek, który wysypał się z jednej z przesyłek to pszenna mąka. Teraz sprawą przesyłki zajmuje się już policja.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: