Z jednej przesyłek, która dotarła do Sądu Okręgowego w Katowicach wysypał się biały proszek. Strażacy z plutonu chemicznego sprawdzali co to za substancja. W pomieszczeniu, gdzie do tego doszło były wówczas 4 osoby. Wszystkie są już odizolowane. Zostały też poddane wstępnemu czyszczeniu ubrań oraz skóry.
Jak wstępnie ustalili strażacy proszek, który wysypał się z jednej z przesyłek to pszenna mąka. Teraz sprawą przesyłki zajmuje się już policja.