W podkarpackim Krośnie trwa obława na mężczyznę, który wczoraj wieczorem ranił nożem kierowcę busa. Jak mówi rzecznik krośnieńskiej policji, funkcjonariusze mają już wytypowane osoby, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Bus przyjechał do Krosna z Krakowa.

Do incydentu doszło na końcowym przystanku busa, kiedy wysiedli z niego niemal wszyscy pasażerowie. W pojeździe został tylko jeden śpiący mężczyzna.

Kiedy kierowca podszedł do niego, by go obudzić, mężczyzna kila razy ugodził go nożem i uciekł. Kierowca w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak podają nowiny24.pl, osoby, które przebywały na dworcowym widziały, że z pojazdu wybiegł wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna, ubrany w zieloną kurtkę i spodnie moro, w czapce z daszkiem na głowie. Po chwili w drzwiach busa pojawił się zakrwawiony kierowca. 

Jak mówi rzecznik krośnieńskiej policji Paweł Buczyński, miejscowi funkcjonariusze we współpracy z kolegami z Krakowa bardzo intensywnie pracują nad ta sprawa i są już na tropie sprawcy ataku. Według niego zatrzymanie nożownika jest tylko kwestią czasu. 

Opracowanie: