Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyznaczyła datę wyborów prezydenckich w roku 2020 - Polacy pójdą do urn 10 maja. Kilka godzin po ogłoszeniu terminu wyborów, urzędujący prezydent Andrzej Duda ogłosił, że zamierza ubiegać się o reelekcję. Dołączył tym samym do grona sześciu zadeklarowanych dotychczas kandydatów na prezydenta. Smutne wieści dotarły w środę z Żyrardowa. W szpitalu zmarła 10-letnia dziewczynka, która w niedzielę została potrącona na przejściu dla pieszych przez 74-letniego kierowcę. W szpitalu w ciężkim stanie przebywa jej 3-letni braciszek i matka obojga dzieci. Co jeszcze wydarzyło się w środę? Sprawdź w Podsumowaniu Dnia RMF FM.

Marszałek Sejmu ogłosiła datę wyborów prezydenckich 2020

10 maja Polacy pójdą do urn, by wybrać głowę państwa na kolejne 5 lat. Na ten dzień marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyznaczyła datę wyborów prezydenckich 2020. Wolę kandydowania w wyborach prezydenckich ogłosili już: Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Piotr Liroy-Marzec i urzędujący prezydent Andrzej Duda. 

Andrzej Duda: Będę kandydował w wyborach prezydenckich

Będę kandydował w najbliższych wyborach prezydenckich - poinformował w środę podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa (woj. lubelskie) prezydent Andrzej Duda.


Sędzia Juszczyszyn przyszedł do sądu. Jego sprawę zdjęto z wokandy

Sędzia Paweł Juszczyszyn, którego Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zawiesiła we wtorek w czynnościach, przyszedł dziś do olsztyńskiego sądu. Jak zapowiadał wcześniej na portalu społecznościowym, zamierza przystąpić do rozpoznania sprawy. Rzecznik olsztyńskiego Sądu Okręgowego poinformował jednak, że z powodu choroby innego sędziego zdjęto z wokandy 7 spraw, w tym tę, w której miał orzekać Juszczyszyn.

Prof. Strzembosz: Dalsze funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej jest działaniem przestępczym

Dalsze funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej jest działaniem przestępczym - powiedział w środę były I Prezes Sądu Najwyższego Adam Strzembosz. Jego zdaniem, Izba ta nie jest legalnie funkcjonującym sądem.


To miało być polskie Columbine. Znamy szczegóły planu niedoszłego zamachu w warszawskim technikum

Powodem była chęć zemsty na rówieśnikach, inspiracją - masakra w Columbine High School. Czterech uczniów praskiego technikum w wieku od 15 do 17 lat, którzy mieli planować zamach w swej szkole, zatrzymali policjanci z wydziału terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Wobec jednego z zatrzymanych sąd orzekł umieszczenie w schronisku dla nieletnich, drugi ma kuratora, pozostali dwaj bez orzekania żadnych środków zostali wypuszczeni do domu.

Wypadek na drodze w Opolskiem. Zginęła dwójka dorosłych i niemowlę

Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku w Ligocie Prószkowskiej na Opolszczyźnie.

74-latek potrącił matkę z dziećmi w Żyrardowie. 10-letnia dziewczynka zmarła

W szpitalu zmarła 10-letnia dziewczynka, która w niedzielę w Żyrardowie (Mazowieckie) została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Stan pozostałych poszkodowanych w wypadku, w tym 3-letniego brata dziewczynki jest ciężki, a 35-letniej matki obojga dzieci - stabilny.

Są wyniki badań Polaków, którzy wrócili z Wuhanu

"W żadnej z przebadanych próbek pobranych od osób, które wróciły z chińskiego Wuhan, nie stwierdziliśmy obecności koronawirusa" - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Orędzie Donalda Trumpa. Nancy Pelosi podarła dokument z jego treścią

Nietypowy incydent w trakcie owacji po wygłoszeniu przez prezydenta Donalda Trumpa w Kongresie orędzia o stanie państwa. Stojąca za nim demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi podarła dokument z treścią jego przemówienia.

"Boże Ciało" i "Obywatel Jones" wśród nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły

"Boże Ciało" Jana Komasy, "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy i "Obywatel Jones" Agnieszki Holland znalazły się wśród produkcji nominowanych w kategorii najlepszy film do Polskich Nagród Filmowych Orły 2020.