W sobotę odbyły się wybory na nowego szefa PO – według jeszcze cząstkowych informacji będzie nim Borys Budka. Oficjalne wyniki tych wyborów mamy poznać we wtorek. Weekend to był czas wielkich emocji dla kibiców skoków narciarskich – w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem dwóch Polaków stanęło na podium! Wygrał Kamil Stoch, a Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce. W weekend oczy całego świata były zwrócone na Chiny – tam wybuchła epidemia wywołana koronawirusem. Zakażenia odnotowuje się w kolejnych państwach – w Japonii, Tajlandii, we Francji, USA. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób poinformowało, że z powodu zarażenia wirusem zmarło już 56 osób. Zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia weekendu!

PŚ w skokach: Dwóch Polaków na podium w Zakopanem!

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce, a Piotr Żyła był ósmy. W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Niemiec Karl Geiger, który w niedzielę był piąty.

W sobotę Polska zajęła piąte miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zwyciężyli Niemcy przed Norwegią i Słowenią. W zespole biało-czerwonych wystąpili Jakub Wolny, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Borys Budka nowym przewodniczącym PO

Borys Budka ze znaczną przewagą w pierwszej turze wygrywa wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Informację tę potwierdził szef Komisji Wyborczej Łukasz Abgarowicz. 

"Będę budował Platformę Obywatelską jako dobrą drużynę" - mówił w niedzielę nowo wybrany szef PO. Jak zaznaczył, najważniejszym zadaniem na najbliższe miesiące są wybory prezydenckie i wsparcie Małgorzaty-Kidawy-Błońskiej.

Gowin w RMF FM: Dla opozycji to jest walka o władzę

"Ustawy sądowe zdaniem obozu rządowego były konieczne, aby chronić prawa obywateli, aby nie dopuścić do anarchii w państwie" - stwierdził wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "W Senacie moja partia - Porozumienie - zgłosiła kilkanaście poprawek, które usuwały zdecydowaną większość zastrzeżeń opozycji, zastrzeżeń Sądu Najwyższego. Opozycja nie była zainteresowana, żeby nad tym pracować. Nie chodziło o poprawienie ustawy. Nie chodziło o obronę Konstytucji czy praworządności. Chodziło o eskalację konfliktu" - dodał. "Dla opozycji to jest walka o władzę. To nie jest wojna w obronie Konstytucji - to jest wojna o władzę" - podkreślił.

MSZ: Wypowiedź rzecznika KE niedopuszczalna. Prawda: KE nie może nie reagować

Wypowiedź rzecznika Komisji Europejskiej polski rząd ocenia jako całkowicie niedopuszczalną - poinformował w sobotę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński po spotkaniu z szefem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Markiem Prawdą.

Vera Jourova zobaczy się z Julią Przyłębską. Nie będzie spotkania z KRS i szefami izb SN

Możliwe jest spotkanie komisarz do spraw praworządności Very Jourovej z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłebską - ustaliła w Brukseli nasza dziennikarka Katarzyna Szymanska-Borginon. 

Kolejne zarażania koronawirusem. Zmarło już 56 osób

Kolejne zarażenia koronawirusem z Wuhan stwierdzono w niedzielę poza granicami Chin. O trzecim takim przypadku poinformowano w Stanach Zjednoczonych, natomiast w Japonii groźnym wirusem zaraziła się już czwarta osoba. Czeski MZS natomiast informował o obywatelu Czech, u którego podejrzewa się zarażenie nowym koronawirusem, został hospitalizowany w Wietnamie.

GIS: Wiemy o 23 Polakach w okolicach Wuhan

Co najmniej 23 osoby z Polski przebywają w Chinach w obszarze, skąd pochodzi koronawirus 2019-nCoV - taką informację przekazał w rozmowie z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim Jarosław Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny. Jak wyjaśnił, to m.in. studenci z Politechniki Rzeszowskiej.

Andrzej Duda w podcaście RMF FM: Polskę wreszcie widać w Davos

"Polskę wreszcie widać w Davos" - mówi prezydent zaraz po powrocie ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Andrzej Duda opisuje jak pokazała się tam Polska, tłumaczy, że nasz kraj potrzebuje czasu, by odejść od węgla. W podcaście "Wielkie Pieniądze Wielki Świat" dziennikarz RMF FM pytał też prezydenta, co osobiście sądzi o zmianach klimatu, a także z czego były zrobione... kubki w Davos i ile było śniegu?

Tatry: Mocno oblodzone szlaki. Śmiertelny wypadek w drodze na Rysy

Seria groźnych wypadków na oblodzonych szlakach w Tatach. Na szlaku na Rysy doszło do śmiertelnego upadku kobiety.