Wiele osób mogły zaskoczyć wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. W II turze wyborów Władysław Kosiniak-Kamysz miałby duże szanse pokonać urzędującego prezydenta. Jak wyglądają szanse Andrzeja Dudy w starciu z pozostałymi kandydatami? Dowiesz się z naszego tekstu. Również w poniedziałek doszło do tragicznych wydarzeń podczas karnawałowej parady w Niemczech. Samochód wjechał w uczestników zabawy, rannych zostało co najmniej 30 osób, wśród poszkodowanych są dzieci. Co jeszcze wydarzyło się w poniedziałek? Włochy są już trzecim największym skupiskiem zachorowań na koronawirusa Covid-19 na świecie. Dotychczas zmarło tam 7 osób, odnotowano ponad 200 zachorowań. O wszystkich najważniejszych wydarzeniach poniedziałku dowiecie się ze specjalnego Podsumowania Dnia RMF FM.

Samochód wjechał w uczestników parady karnawałowej w Niemczech. Wielu rannych

Co najmniej 30 osób zostało rannych po tym, jak samochód wjechał w uczestników parady karnawałowej w Volkmarsen w pobliżu Kassel w zachodnich Niemczech. Wśród poszkodowanych są dzieci. Świadkowie twierdzą, że kierowca celowo w nie wjeżdżał.

Sondaż dla "DGP" i RMF FM: Zaskakujące wyniki II tury wyborów prezydenckich

Zaskakujące wyniki sondażu United Survey dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Andrzej Duda przegrałby w II turze - jeśli udałoby się do niej wejść Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Obecnie urzędujący prezydent pokonałby natomiast w II turze Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Krzysztof Gawkowski: Andrzej Duda nie jest już niezniszczalny

Jestem przekonany, że dzisiejszy sondaż - nawet wasz dzisiejszy sondaż - potwierdza, że Andrzej Duda nie jest już niezniszczalny. Kilka miesięcy temu można było mieć wrażenie, że Andrzej Duda wygra te wybory i nawet mógł mieć szansę na pierwszą turę. Dzisiaj już mówimy - po pierwsze o drugiej turze i po drugie - mówimy o tym, że Andrzej Duda przegra te wybory i to jest zasadnicza zmiana narracji - mówił Krzysztof Gawkowski w Porannej Rozmowie w RMF FM. Pytany przez Roberta Mazurka o szanse Roberta Biedronia na drugą turę w wyborach prezydenckich mówił: "Ja i moje koleżanki i koledzy zrobimy wszystko, żeby Robert Biedroń był w drugiej turze. Jeżeli Biedroń wygra, obudzimy się w innym kraju".

Krzysztof Gawkowski pytany przez Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM o prawo do adopcji przez pary homoseksualne, mówił: W piątek został wysłany do konsultacji, do organizacji pozarządowych  projekt ustawy. Skończyliśmy tę ustawę i trwają konsultacje. Żebyśmy mogli rozmawiać o adopcji przez pary homoseksualne musielibyśmy przeprowadzić bardzo dużą dyskusję społeczną. Taką, która będzie dawała poszczucie, że to nie jest temat, który ma dzielić Polaków. Dzisiaj nie przeprowadzimy tego w sposób miękki.

Moje zdanie jest takie - w przyszłości będziemy rozmawiać o adopcjach. Dzisiaj nie ma tego w projekcie ustawy Lewicy - dodał przewodniczący klubu parlamentarnego.

CAŁOŚĆ ROZMOWY ZOBACZYSZ TUTAJ.

Włochy: Zmarła 7 osoba zakażona koronawirusem. Na północy blokady dróg, szturm na sklepy i apteki

Na północy Włoch zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. We Włoszech wyznaczono 11 tzw. czerwonych stref, czyli ognisk zachorowań na koronawirusa. Zamknięto w nich szkoły, bary i część sklepów. Mieszkańcy masowo gromadzą zapasy i środki higieniczne.

Minister zdrowia: Koronawirus w Polsce prędzej czy później się pojawi. Służby medyczne w gotowości

Minister zdrowia przekazał, że koronawirusa w Polsce nie ma, "ale prędzej czy później się pojawi". "Wszystkie służby medyczne w są w gotowości, mamy wdrożone procedury, które do tej pory dotyczyły wyłącznie Polaków wracających z Chin" - powiedział Łukasz Szumowski. Premier Mateusz Morawiecki dodał, że "w Polsce działają dwa laboratoria prowadzące badania koronawirusa, sześć kolejnych jest już uruchamianych".


Marian Banaś zgodził się na wejście agentów CBA do swojego biura

Mamy nowe informacje w sprawie ubiegłotygodniowego przeszukania gabinetu prezesa NIK Mariana Banasia przez CBA. Wiemy już na pewno, że Banaś ostatecznie zgodził się na wejście agentów do gabinetu w siedzibie Izby - ustalił dziennikarz RMF FM. Mimo tej zgody, prezes NIK składa do sądu zażalenie na działania śledczych. 

Rekompensata za podwyżki cen prądu nie dla zamożnych i uzależniona od zużycia

Rekompensata za wzrost cen prądu będzie uzależniona od zużycia prądu i nie będzie 100-procentowa - wynika z opublikowanego właśnie projektu ustawy w tej sprawie.

Co więcej - wbrew wcześniejszym obietnicom obozu rządowego - nie każdy będzie miał do rekompensaty prawo: dostaną ją tylko ci, których miesięczne zarobki "na rękę" nie przekraczały w 2019 roku mniej więcej 5100 złotych.

Burza na UJ. Studenci oskarżają wykładowcę o molestowanie i dyskryminację

Studentki i studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oskarżają wykładowcę Macieja M. o dyskryminację i molestowanie.

Jak poinformował rzecznik prasowy UJ Adrian Ochalik, w najbliższych dniach rzecznik dyscyplinarna UJ prof. Iwona Niżnik-Dobosz przedstawi konkluzje z postępowania wyjaśniającego, a później władze uczelni zdecydują o dalszym losie Macieja M.

Wykładowca został już wcześniej odsunięty od prowadzenia zajęć ze studentami.

Harvey Weinstein trafił do więzienia. Przysięgli uznali go za winnego napaści seksualnej

Magnat filmowy Harvey Weinstein jest winny wymuszenia aktu seksualnego w 2003 roku i gwałtu, do którego doszło w 2013 roku - zdecydowali członkowie ławy przysięgłych. Obrady ławy trwały pięć dni. Hollywoodzkiemu producentowi grozi do 25 lat więzienia.