Mamed Chalidow został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych - to jedna z informacji wtorku. Śledziliśmy także m.in. prace sejmowej komisji ustawodawczej, która zarekomendowała 41 spośród 42 senackich poprawek do kontrowersyjnej nowelizacji reformującej Kodeks karny. Jednym z głównych tematów był też areszt dla kierowcy tira podejrzanego o sprowadzenie w niedzielę katastrofy w ruchu lądowym na drodze A6 pod Szczecinem. Oto nasze podsumowanie dnia.

Mamed Chalidow zatrzymany. Chodzi o paserstwo luksusowych samochodów

Mamed Chalidow został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Chodzi o paserstwo luksusowych samochodów.

Mamed Chalidow zatrzymany. Chodzi o paserstwo luksusowych samochodów

Mamed Chalidow został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Chodzi o paserstwo luksusowych samochodów. czytaj więcej

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej protestowali przed Ministerstwem Energii

Górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagają się przywrócenia do pracy odwołanego dziś prezesa spółki Daniela Ozona. O wyrzuceniu go z pracy zdecydował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Ozon nie zgadzał się na to, by minister zabierał pieniądze ze spółki na inne cele. Dziś w Warszawie protestowało kilkuset górników. Wkrótce, według ich zapowiedzi, ma być ich więcej.

Kontrowersyjna nowelizacja Kodeksu karnego: Sejmowa komisja za przyjęciem poprawek

Sejmowa komisja ustawodawcza zarekomendowała 41 spośród 42 senackich poprawek do nowelizacji reformującej Kodeks karny. Zaostrza ona kary m.in. za przestępstwa dotyczące pedofilii.

Kontrowersyjna nowelizacja Kodeksu karnego: Sejmowa komisja za przyjęciem poprawek

Sejmowa komisja ustawodawcza zarekomendowała 41 spośród 42 senackich poprawek do nowelizacji reformującej Kodeks karny. Zaostrza ona kary m.in. za przestępstwa dotyczące pedofilii. czytaj więcej

Krzysztof Brzózka: Od pewnego czasu w parlamencie zaczyna dowodzić lobby alkoholowe

"Ostatnim ministrem, który miał chęci w tym względzie (walki z alkoholizmem - przyp. red.) był prof. Religa" - mówi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM, były już szef Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka. Według niego, lobby alkoholowe w parlamencie zorganizowało konferencję na którą zaproszono młodzież w wieku 17-19 lat.

Krzysztof Brzózka: Od pewnego czasu w parlamencie zaczyna dowodzić lobby alkoholowe

"Ostatnim ministrem, który miał chęci w tym względzie (walki z alkoholizmem - przyp. red.) był prof. Religa" - mówi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM, były już szef Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka. Według niego, lobby alkoholowe w parlamencie... czytaj więcej

Areszt dla kierowcy tira po karambolu na A6 pod Szczecinem

Szczeciński sąd zdecydował, że kierowca tira podejrzany o sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym na drodze A6 pod Szczecinem spędzi trzy najbliższe miesiące w areszcie. W niedzielnym karambolu zginęło 6 osób.

GDDKiA odstąpiła od umowy z Impresa Pizzarotti na budowę odcinków S5

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z firmą Impresa Pizzarotti na budowę trzech odcinków trasy S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Według GDDKiA wina leży po stronie wykonawcy. Decyzja dotyczy odcinków S5: Nowe Marzy - Dworzysko (23,3 km), Dworzysko Aleksandrów (22,4 km), Białe Błota - Szubin (9,7 km).

GDDKiA odstąpiła od umowy z Impresa Pizzarotti na budowę odcinków S5

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z firmą Impresa Pizzarotti na budowę trzech odcinków trasy S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Według GDDKiA wina leży po stronie wykonawcy. Decyzja dotyczy odcinków S5: Nowe Marzy - Dworzysko (23,3 km), Dworzysko Aleksandrów... czytaj więcej

Premier rozmawiał z prezydent Gdańska. "Bardzo dobra atmosfera"

Rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz odbyła się w atmosferze rzetelnej troski o miejsca pamięci historycznej. Poruszono temat Westerplatte oraz Europejskiego Centrum Solidarności" - powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller.

Mateusz Morawiecki i Aleksandra Dulkiewicz rozmawiali w siedzibie w KPRM. Spotkanie trwało godzinę. Odbywało się za zamkniętymi drzwiami.

Premier rozmawiał z prezydent Gdańska. "Bardzo dobra atmosfera"

"Rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz odbyła się w atmosferze rzetelnej troski o miejsca pamięci historycznej. Poruszono temat Westerplatte oraz Europejskiego Centrum Solidarności" - powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller. czytaj więcej

Kosiniak-Kamysz: Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em

"Nie poszliśmy z PiS-em do wyborów samorządowych, choć ta oferta była w wielu sejmikach, w większej liczbie sejmików niż teraz rządzimy. Nie przyjęliśmy tej oferty, nie przyjęliśmy oferty sędziego Trybunału Konstytucyjnego, wicemarszałka Sejmu, kiedy były różne zamieszania. Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em, bo nie spełniają tych kryteriów, które przedstawiliśmy w propozycji ideowej, ale też programowej" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o to, czy możliwa jest koalicja PSL-u z PiS-em.

CAŁA ROZMOWA DO ZOBACZENIA I POSŁUCHANIA >>>TUTAJ<<<

Bezsenna noc gdańszczan. Piorun zgotował im nocny koncert carillonu

Przez ponad 6 godzin, bez przerwy, w nocy i nad ranem grał dziś carillon kościoła św. Katarzyny w Gdańsku. To instrument złożony z kilkudziesięciu dzwonów, sterowany także automatycznie. Wszystko wskazuje na to, że nieplanowany, nocny koncert zgotowała mieszkańcom Starego Miasta w Gdańsku burza, która przechodziła nad Trójmiastem. 

Bezsenna noc gdańszczan. Piorun zgotował im nocny koncert carillonu

Przez ponad 6 godzin, bez przerwy, w nocy i nad ranem grał dziś carillon kościoła św. Katarzyny w Gdańsku. To instrument złożony z kilkudziesięciu dzwonów, sterowany także automatycznie. Wszystko wskazuje na to, że nieplanowany, nocny koncert zgotowała mieszkańcom Starego Miasta w Gdańsku burza,... czytaj więcej

Szczątki nurka we wraku Gustloffa. To może być zaginiony Robert Szlecht

Nurkowie odnaleźli ludzkie zwłoki na wraku statku Wilhelm Gustloff w okolicach Łeby. To najprawdopodobniej zaginiony w 2012 roku Robert Szlecht z Poznania. Podczas felernej wyprawy towarzyszyli mu koledzy. Teraz mogą mieć poważne problemy.

Zerowy PIT dla młodych, ale nie dla wszystkich

Dochody podatników do 26. roku życia w kwocie nieprzekraczającej 85,5 tys. zł będą zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych - przewiduje projekt opublikowany na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.