We środę dowiedzieliśmy się o dużej awarii w oczyszczalni ścieków w stolicy. Mogło dojść do pęknięcia głównej rury, która doprowadza nieczystości z lewej strony Wisły do oczyszczalni ścieków Czajka po prawej stronie. Przez awarię ścieki wpadają teraz bezpośrednio do rzeki. Trwa spór o publikację list poparcia do KRS. Jak przyznał w rozmowie z RMF FM sędzia Leszek Mazur, wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie powinien pozwolić na ujawnienie list. Spór trwa również w Wielkiej Brytanii, tam chodzi o brexit. Rząd złożył wniosek o zawieszenie obrad parlamentu, na co dziś zgodziła się królowa Elżbieta II. Zawieszenie obrad parlamentu skróci czas, jaki opozycja będzie miała do dyspozycji, by przeprowadzić działania mające na celu zablokowanie bezumownego brexitu. Sprawdźcie co jeszcze zdarzyło się we środę!

Awaria w Warszawie, ścieki wpadają do Wisły. Czuć duszący zapach, "jak z szamba"

Duża awaria oczyszczalni ścieków w Warszawie. Mogło dojść do pęknięcia głównej rury, która doprowadza nieczystości z lewej strony Wisły do oczyszczalni ścieków Czajka po prawej stronie. Przez awarię ścieki wpadają teraz bezpośrednio do rzeki. W związku z sytuacją ratusz zwołał sztab kryzysowy.

Do awarii doszło na odcinku kilkaset metrów przed lasem Młocińskim. Okolice to rozległa polana zakończona około trzymetrową skarpą. Tuż przy brzegu widać ciemną wodę z widocznymi zanieczyszczeniami - płynie tu m.in. mnóstwo papierów. Na piasku i przeszkodach tworzą się pola piany. Nasz reporter Krzysztof Zasada, który był na miejscu informuje, że jest odczuwalny duszący zapach, "jak z szamba".

Prezes warszawskich wodociągów: Do pierwszej awarii doszło już we wtorek

We wtorek rano mieliśmy awarię jednego kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka"; dzień później okazało się, że również drugi kolektor przestaje funkcjonować - powiedziała w środę prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w stolicy Renata Tomusiak.

Przewodniczący KRS uważa, że wyrok TK umożliwi publikację list poparcia dla sędziów

Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa uważa, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie jawności list poparcia do KRS powinien umożliwić ich publikację. Sędzia Leszek Mazur przyznał to w rozmowie z naszym reportem Patrykiem Michalskim.

Wojciechowski spotkał się z von der Leyen; zadowolony z rozmowy

Polski kandydat na unijnego komisarza do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski spotkał się w Brukseli z przyszłą przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. "Rzeczowa, konkretna rozmowa" - powiedział już po wyjściu.


Wojciechowski z szansą na akceptację w PE. Czy wyrówna dopłaty dla polskich rolników?

Teka komisarza ds. rolnictwa dla Polski to strzał w dziesiątkę. Polski komisarz może przejść do historii jako ten, który doprowadzi w końcu do wyrównania dopłat bezpośrednich dla polskich rolników. Przed Januszem Wojciechowskim stoją jednak także trudne wyzwania.

Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na zawieszenie parlamentu

Brytyjska królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na zawieszenie obrad parlamentu w okresie od najwcześniej 9 września do 14 października. Taki wniosek złożył rząd, mimo protestów opozycyjnych ugrupowań oskarżających rząd o próbę ograniczenia roli Izby Gmin.

ME: Polki przegrały po pięciosetowym boju z Belgią

Dramatyczny przebieg miał mecz grupy B mistrzostw Europy. Przed własną publicznością Polki przegrały z Belgią 2:3. To pierwsza porażka "Biało-czerwonych" w tym turnieju.

Lepsze Jutro z RMF FM: Spełniamy marzenie uczniów szkoły w Prawiednikach!

Czas na kolejną odsłonę projektu Lepsze Jutro z RMF FM! W ramach piątej edycji naszej charytatywnej akcji pięć szkół otrzyma supernowoczesne pracownie dydaktyczne. Dzisiaj rozpoczynamy montaż profesjonalnego wyposażenia w szkole w Prawiednikach. Nowe sale otrzymają także szkoły w Zajączkach Drugich, Czernikowie, Janczowej i Wapnie.