Belgijski kolarz Bjorg Lambrecht zmarł wskutek obrażeń doznanych na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne. 22-letni zawodnik uderzył w betonowy przepust na drodze. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zapewniał, że duża liczba lotów wynikała z modelu pracy. W specjalnym oświadczeniu odniósł się do sprawy "rodzinnych lotów", czyli przewożenia rządowymi maszynami członków swojej rodziny. Poseł Janusz Sanocki został wyprowadzony siłą z opolskiego urzędu wojewódzkiego. Wcześniej, po awanturze w biurze przepustek, wyłamał szklaną bramkę. Robert Biedroń nie będzie startował w wyborach do polskiego parlamentu, będzie szefem sztabu Lewicy. Dwunastu ministrów rządu Beaty Szydło przekazało darowizny na rzecz Caritas Polska. Łączna kwota to ponad 650 tys. zł. Pieniądze mają pochodzić z przyznanych im w latach 2016-17 premii. Co najmniej 19 osób zginęło, a 30 zostało rannych na skutek eksplozji w centrum stolicy Egiptu, Kairze. Oto najważniejsze wydarzenia poniedziałku.

Wypadek na trasie Tour de Pologne. Bjorg Lambrecht nie żyje

Bjorg Lambrecht - belgijski zawodnik ekipy Lotto Fix All - zmarł po wypadku na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne - podał lekarz wyścigu dr Ryszard Wiśniewski. 22-latek uderzył w betonowy przepust.

Marszałek Kuchciński przeprasza, ale dymisji nie ma. "Liczba lotów była duża..."

Liczba lotów była duża, ale wynikała z modelu pracy - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas specjalnego oświadczenia. Polityk odniósł się w ten sposób do sprawy lotów rządowymi maszynami, podczas których przewoził także członków swojej rodziny.

Przyjąłem model pracy marszałka, który działa nie tylko na forum izby poselskiej, ale też aktywnie pracuje w kraju i za granicą. Stąd wynika duża liczba spotkań i wyjazdów, w których brałem udziałem. Takich spotkań odbyło się od początku kadencji ponad 900. Uczestnictwo w nich wymagało specjalnego transportu lotniczego - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Podkreślił także, że aktywność legislacyjna Sejmu "wymagała rozmów włączających obywateli w proces tworzenia prawa".

Wybuch w centrum Kairu. Jest wiele ofiar

Co najmniej 19 osób zginęło, a 30 zostało rannych na skutek eksplozji w centrum stolicy Egiptu, Kairze - poinformowało w nocy z niedzieli na poniedziałek egipskie ministerstwo zdrowia.

Wybuch w centrum Kairu. Jest wiele ofiar

Co najmniej 19 osób zginęło, a 30 zostało rannych na skutek eksplozji w centrum stolicy Egiptu, Kairze - poinformowało w nocy z niedzieli na poniedziałek egipskie ministerstwo zdrowia. czytaj więcej

Awantura z udziałem posła Sanockiego

Poseł Janusz Sanocki awanturował się w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Parlamentarzysta zniszczył barierkę, a potem złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez policjantów, którzy na wniosek urzędników wyprowadzili go z budynku. Zdaniem Sanockiego, mieli naruszyć jego nietykalność cielesną.

Robert Biedroń będzie szefem sztabu Lewicy

Lider Wiosny Robert Biedroń nie będzie startował w wyborach do polskiego parlamentu, zostanie szefem sztabu Lewicy. Wiosna, SLD i Razem startują wspólnie w wyborach do parlamentu jako Komitet Wyborczy Lewica. 


Ministrowie rządu Szydło przekazali swoje nagrody Caritasowi

Dwunastu ministrów rządu Beaty Szydło przekazało darowizny na rzecz Caritas Polska. Łączna kwota wpłat to ponad 650 tys. zł. Pieniądze mają pochodzić z premii, które przyznano im w latach 2016-17.