Szpitale, które przyłapano na oszukiwaniu, będą musiały oddać wszystkie bezprawnie pobrane pieniądze. Każda z placówek będzie też musiała zapłacić karę.
Wciąż trwa kontrola szpitali powiatowych w Kłodzku i Świdnicy. Jednak już wiadomo, że do organizacji tamtejszych oddziałów ratunkowych są poważne zastrzeżenia. Część oddziałów niezbędnych do ich działania jest od siebie oddalonych o kilka kilometrów – w takim wypadku o oddziałach ratunkowych nie może być mowy.
Ukarany został już szpital w Bolesławcu. Będzie musiał zwrócić Funduszowi 300 tysięcy złotych i dodatkowo zapłacić 13 tysięcy złotych kary. To oczywiście nie pozostanie bez wpływu na kondycję finansową placówki.