RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Przegrali mundial, ale zarobili

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Porażką ze Słowacją 0:1 polscy piłkarze zakończyli nieudane eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w RPA. Brak awansu to strata dla PZPN-u nieco ponad 20 milionów złotych. Piłkarze potrafili jednak zadbać o swoje i mimo wszystko zarobić trochę grosza na przegranych eliminacjach.

Jeszcze przed pierwszym meczem eliminacji piłkarze mieli obiecane 5 milionów złotych do podziału w przypadku wywalczenia awansu. Miliony uciekły, ale drobne - przynajmniej dla niektórych z nich zostały.

Każdy z piłkarzy za sam przyjazd na mecz i to bez względu, czy w nim zagrał czy też spędził upojne 90-minut na ławce rezerwowych, dostanie 10 tysięcy złotych. Najwięcej spotkań w tych eliminacjach rozegrał Mariusz Lewandowski i zarobił blisko 100 tysięcy złotych. Niewiele mniej dostaną Michał Żewłakow około 70 czy Artur Boruc około 50 tysięcy złotych.

Dodajmy tylko, że za awans do MŚ w Niemczech w 2006 roku każdy z piłkarzy dostał około 90 tysięcy złotych. Za wywalczenie kwalifikacji olimpijskich w Pekinie siatkarze i siatkarki dostali... zero złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: