RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Powrót ambasadora z Białorusi

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ambasador Polski na Białorusi Tadeusz Pawlak wyjechał do kraju. Mińsk opuścił także inny dyplomata Andrzej Czuchryta. Prosił on o odwołanie z placówki, bo nie zgadzał się z działaniami ambasadora.

Tadeusz Pawlak podał się do dymisji na początku listopada. Nieoficjalnie wiadomo, że decyzja ta miała związek z krytycznymi artykułami pod jego adresem, które ukazały się w polskiej prasie.

Polską ambasadą kieruje obecnie pierwszy radca Aleksander Wasilewski. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Pawlaka.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: