Tadeusz Pawlak podał się do dymisji na początku listopada. Nieoficjalnie wiadomo, że decyzja ta miała związek z krytycznymi artykułami pod jego adresem, które ukazały się w polskiej prasie.
Polską ambasadą kieruje obecnie pierwszy radca Aleksander Wasilewski. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Pawlaka.