To cytat z oświadczenia, które Piotr Reiss przekazał przez klub po spotkaniu z zarządem Lecha Poznań.
Było też drugie oświadczenie podpisane wspólnie przez klub i zawodnika.
Widziałem się z Piotrem przez chwilę po rozmowie z władzami klubu. Machnął tylko głową, że nie może rozmawiać i odjechał do rodziny.
Tydzień temu wrocławska prokuratura postawiła Reissowi zarzuty związane z korupcją, a potem prokuratorzy oświadczyli, że piłkarz do części z nich się przyznał. Człowiek, bez którego kibice piłkarzy Kolejorza nie wyobrażają sobie ostatnich lat zespołu, dołączył do liczącej prawie 200 nazwisk listy osób związanych ze sprawą korupcji w polskim futbolu.
Zatrzymany został też jego dawny kolega z Lecha Waldemar K. i Przemysław E. (były działacz Lecha).
Władze klubu zawiesiły popularnego Reksia w prawach zawodnika i będzie to trwało dalej.