RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Matka przyznała się do ranienia nożem córki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kobieta, która dźgnęła nożem swoją 4-letnią córkę, przyznała się do winy. Prokuratura w Częstochowie zarzuca jej usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Dziecko walczy o życie w szpitalu.

Jak powiedział reporterowi RMF FM Piotrowi Glinkowskiemu, Romuald Basiński, rzecznik prokuratury okręgowej w Częstochowie, kobieta ukrywała problem alkoholowy, z którym przestała sobie radzić. W niedzielę wieczorem, kompletnie pijana postanowiła popełnić samobójstwo, najpierw jednak chciała pozbawić życia swoje 4-letnie dziecko. Dopiero gdy dźgnęła je nożem w brzuch, zmieniła zdanie i postanowiła je ratować. Dlatego zadzwoniła po straż miejską.

Jutro prokuratura ma wystąpić z wnioskiem o tymczasowe pozbawienie jej praw rodzicielskich. Obecnie 33-latka przebywa w policyjnym areszcie. Grozi jej dożywocie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: dziecko Matka

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: