Gęste kłęby czarnego dymu widać było nad Kędzierzynem-Koźlem: na terenie tamtejszych zakładów chemicznych wybuchł pożar. Sygnał w tej sprawie, film i zdjęcia dostaliśmy od Słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM.

Jak ustalił reporter RMF FM Marcin Buczek, ogień na terenie zakładów chemicznych w Kędzierzynie-Koźlu już udało się ugasić.

Według wstępnych ustaleń, najpierw zapaliła się trwa, a później ogień przeniósł się na znajdujący się w pobliżu zbiornik z ropopochodną substancją. To dlatego nad okolicą wzniosły się kłęby czarnego dymu. Jak podaje Onet, widać je było nawet z odległości 30 kilometrów.

Na miejsce skierowano dwadzieścia jednostek straży, w tym wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratownictwa chemicznego. Z terenu zagrożonego odsunięto cysterny. Poza robiącym duże wrażenie zadymieniem, nie ma zagrożenia dla instalacji, pracowników czy mieszkańców okolicznych miejscowości. Sytuacja jest opanowana - powiedział PAP oficer dyżurny KW PSP w OpoluGorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: