Indonezyjski resort rolnictwa poinformował, że wszystkie ptaki z zoo w Dżakarcie, które okażą się nosicielami wirusa H5N1, zostaną uśmiercone. Pozostałe zwierzęta zostaną zaszczepione.
W całej Azji z powodu ptasiej grypy zmarły już 63 osoby. Padły miliony ptaków. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed pandemią tej choroby i szacuje, że może ona zabić nawet 50 mln ludzi.