Prokuratorzy powołują się na badania, według których 40 procent nastolatków-palaczy sięgnęło po papierosa pod wpływem filmów.
Ostatnia inicjatywa to kolejny etap walki z paleniem wśród najmłodszych Amerykanów - od stycznia przed filmami wyświetlanymi w kinach będą ukazywać się komunikaty o szkodliwości palenia.