RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czy odcisk palca zastąpi karty płatnicze?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Być może już niedługo tradycyjne karty płatnicze odejdą do lamusa. Po niemieckim eksperymencie w sieci supermarketów, Amerykanie szykują się do "rewolucji płatniczej" - płacenia odciskiem palca.

System – jak donosi nasz waszyngtoński korespondent – jest bardzo prosty. Klient musi zarejestrować swój odcisk palca w specjalnej bazie i poinformować bank, że zgadza się na płacenie w ten nowatorski sposób. Potem wystarczy, że w sklepie na kilka sekund przyłoży palec do czytnika i zakupy opłacone.

Według specjalistów, do 2008 roku nowa technologia zwiększy zasięg czterokrotnie. Ten sposób transakcji opłaca się zarówno sklepom jak i klientom – znika bowiem konieczność uiszczania opłat bankowych za korzystanie z kart. Poza tym system jest o wiele bezpieczniejszy od tradycyjnych kart – podrobienie odcisku jest prawie niemożliwe, a zapominalscy już nie będą mieli problemu…

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: