Gaz na szczęście nie zagraża okolicznym mieszkańcom. Jego dopływ został jednak odcięty. Dla bezpieczeństwa jednak ewakuowano mieszkańców z sześciu pobliskich budynków.
Instalacja biegnie w przydrożnym rowie; po jej uszkodzeniu zebrało się tam trochę gazu, dlatego postanowiono wstrzymać podnoszenie tira, do czas aż gaz będzie rozwiany.
Do wypadku doszło kiedy samochód osobowy zderzył się z ciężarówką; chwilę potem przewożący 20 ton siatki i drutów tir wpadł do rowu i uszkodził gazowy zawór.