Kobiety zaczynają upodabniać się do swoich matek w wieku 31 lat - wynika z sondażu przeprowadzonego przez badaczy z Wielkiej Brytanii. Nie chodzi jednak o podobieństwo fizyczne, ale o zachowania i zainteresowania.

Badacze ustalili, że córki szczególnie silnie upodabniają się do matek, jeśli spodziewają się pierwszego dziecka w wieku 31 lat. Zaczynają  wtedy oglądać  podobne programy w telewizji i uprawiać hobby takie same, jak ich mamy. Często zdarza się, że mają również podobne upodobania, jeśli chodzi o mężczyzn.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że żona syna brytyjskiego  następcy tronu, księżna Catherine dokładnie  odpowiada modelowi opisanemu w badaniu. W przyszłym miesiącu urodzi swoje pierwsze dziecko. Już  zapowiedziała, że po porodzie zamierza zamieszkać w rodzinnym domu, by korzystać między innymi z doświadczenia swej matki.

Ponad połowa Brytyjek przyznała się badaczom do tego, że właśnie z matek czerpie największą życiową inspirację. Co o żonach zmieniających się w teściowe myślą panowie? Takiego sondażu jeszcze na Wyspach nie przeprowadzono.