Drzwi wejściowe do domu to bardzo ważny element aranżacyjny każdej nieruchomości. Wybierając je, warto zwrócić uwagę nie tylko na aspekt bezpieczeństwa, ale też sam wygląd. Wszystko po to, by drzwi pasowały do całości wystroju i stanowiły integralny element aranżacyjny. Najczęściej wybierane są drzwi zewnętrzne pełne lub z szybą. Które z nich wybrać?

Pełne drzwi zewnętrzne - zalety rozwiązania

Pełne drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w większości aranżacji. Jakie są najważniejsze zalety pełnych drzwi zewnętrznych do domu?

·       Prywatność

Drzwi zewnętrzne w wersji pełnej dają domownikom stuprocentowe poczucie prywatności. Nie można przez nie zajrzeć do środka.

·       Uniwersalny charakter

Pełne drzwi wejściowe do domu można łatwo dopasować do każdej aranżacji.

·       Łatwość pielęgnacji

Pełne drzwi zwykle łatwiej utrzymać w czystości niż drzwi przeszklone.

Drzwi zewnętrzne z szybą - dlaczego warto je wybrać?

Nie możesz się zdecydować, które rozwiązanie jest lepsze: drzwi zewnętrzne pełne czy z przeszkleniem? Poznaj cechy drzwi zewnętrznych do domu z przeszkleniem.

·       Designerski hit

Niewątpliwą zaletą drzwi zewnętrznych z szybą jest ich efektowny wygląd. Tego typu drzwi oryginalnie się prezentują i będą stanowić idealne wykończenie nowoczesnych domów.

·       Sposób na doświetlenie wnętrza

Za pomocą szklanych drzwi można łatwo przemycić do środka więcej światła. To prosty sposób np. na doświetlenie ciemnego przedpokoju.

·       Utrudnione utrzymanie w czystości

Zewnętrzne drzwi wejściowe z przeszkleniem nieco trudniej utrzymać w czystości niż drzwi pełne. Szklane powierzchnie są zdecydowanie bardziej podatne na zabrudzenia. By nienagannie się prezentowały, trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu.

Obawiasz się, że drzwi przeszklone nie będą tak wytrzymałe i bezpieczne jak drzwi pełne? Nie masz się czym martwić. Do produkcji drzwi przeszklonych jest używane wysokiej jakości szkło hartowane, odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli jednak szkło, mimo wszystko, ulegnie zbiciu, rozpada się na drobne kawałki. To pozwala uniknąć skaleczenia.

Więcej o zaletach i wadach drzwi zewnętrznych z szybą można przeczytać tutaj: https://www.porta.com.pl/otworzsiena/drzwi/drzwi-zewnetrzne-z-szyba-czy-sa-bezpieczne.

Drzwi wejściowe do domu - jakie wybrać?

Szukasz zewnętrznych drzwi wejściowych i wahasz się między modelem pełnym i z przeszkleniem? Wybierz drzwi stalowe PORTA THERMO. To drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego, które są dostępne w wersji pełnej i z przeszkleniem. Możesz wybrać model, który bardziej Ci się podoba i pasuje do aranżacji domu, nie obawiając się przy tym o kwestie bezpieczeństwa. PORTA THERMO to drzwi, które są w pełni bezpieczne, wytrzymałe, a dodatkowo - energooszczędne. Ich wytrzymałość to zasługa konstrukcji kompozytowej, opartej na kompozycie SolidTherm. To właśnie ten kompozyt sprawia, że drzwi są trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Warto również dodać, że te drzwi zewnętrzne mają nowoczesny design, dlatego świetnie wpiszą się w najnowsze trendy wnętrzarskie.