Czesław Michniewicz może triumfować. Reprezentacja Polski pod jego wodzą pokonała 2:0 Arabię Saudyjską na mundialu w Katarze. "Cztery punkty niczego nie rozwiązują, ale cieszymy się bardzo z wygranej" - podkreślił zaraz po spotkaniu selekcjoner.

Cieszymy się bardzo z wygranej i że sprawiliśmy tyle radości naszym kibicom i tutaj na miejscu, i w kraju. Myślę, że dziś wszyscy przeżywamy piękne chwile. Wiadomo, że cztery punkty niczego nie rozwiązują, ale cieszę się, że strzeliliśmy dwie bramki, mieliśmy też kilka niezłych okazji do podwyższenia rezultatu. Oczywiście przeciwnik też miał swoje szanse, jak to w każdym meczu bywa - powiedział Michniewicz przed kamerami TVP.

Jego zdaniem kluczowa dla dalszych losów spotkania była zdobyta przed przerwą pierwsza bramka Piotra Zielińskiego, a następnie - jeszcze w pierwszej połowie - rzut karny obroniony przez Wojciecha Szczęsnego.

To nas wprowadziło w odpowiedni nastrój, czuć było moc w tej drużynie - zaznaczył.

Wygrana wyprowadziła Polaków na pierwsze miejsce w grupie C z 4 punktami. Drugie miejsce w grupie zajmuje Argentyna, która pokonała wieczorem Meksyk 2:0 i ma 3 punkty na swoim koncie. Taki sam dorobek widnieje przy trzeciej w tabeli Arabii Saudyjskiej. Ostatnie miejsce w grupie zajmuje Meksyk - 1 pkt.

W środę, na zakończenie pierwszej rundy, Biało-Czerwoni spotkają się z ekipą z Ameryki Południowej. Do 1/8 finału awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup.

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.