Reklama

Nauka

 • Nauka

  Wczoraj, 1 marca (14:05)

  Dwaj amerykańscy astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) pomyślnie zakończyli trzecie wyjście w Kosmos w ramach przygotowań do budowy dwóch nowych stacji dokujących.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Wczoraj, 1 marca (08:43)

  Z wstępnych danych wynika, że w 2014 r. do ponad 12 tys. zwiększyła się liczba odmów poddania dzieci szczepieniom obowiązkowym - przekazał rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Jako powód rodzice podają jakąś infekcję u dziecka, choćby zwykłe przeziębienie. W takiej sytuacji faktycznie nie można szczepić, podanie preparatu trzeba odłożyć. Później jednak ci sami rodzice też nie zgłaszają swych dzieci na szczepienie.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Sobota, 28 lutego (19:35)

  Francuscy naukowcy dokonali odkrycia, które zmienia dotychczasową teorię o ewolucji gatunków. Udowodnili, że hipopotam to w pewnym sensie... wieloryb z łapami.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Piątek, 27 lutego (19:20)

  Już dziś, po raz piąty w Polsce odbędzie się Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Szczególnym elementem obchodów będzie inauguracja ogólnopolskiej akcji społecznej #RaiseYourHandDlaChoróbRzadkich, którą wspierać będzie nawet 2 miliony polskich pacjentów i pomoże budować świadomość o chorobach rzadkich.

  czytaj więcej
 • Piątek, 27 lutego (10:55)

  Wieża Eiffela staje się coraz bardziej ekologiczna! Na drugim piętrze słynnego paryskiego zabytku – na wysokości 128 metrów - zainstalowano dwie duże turbiny wiatrowe. Specjaliści postarali się, by nie szpeciły one „żelaznej damy” – turbin prawie nie widać.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Środa, 25 lutego (07:41)

  Brytyjska Izba Lordów zagłosowała za wprowadzaniem kontrowersyjnej techniki in vitro. Dopuszcza ona użycie materiału genetycznego pochodzącego od trzech osób. Przed miesiącem podobna decyzje podjęła niższa izba brytyjskiego parlamentu - Izba Gmin.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Środa, 25 lutego (05:59)

  "Migrenowy ból głowy to jest ból powtarzający się. Aby rozpoznać migrenę musi wystąpić co najmniej kilka napadów. Jest to ból głowy, który jest połowiczy, pulsujący, silny, który zwiększa swoje nasilenie przy wszelkich ruchach. Towarzyszą mu nudności, wymioty, występuje także światłowstręt, przeczulica na bodźce zapachowe, bodźce akustyczne" - prof. Monika Rudzińska, ordynator Oddziału Neurologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach, kierownik Katedry i Kliniki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Bardzo często migrenę wywołuje...

  czytaj więcej
 • Nauka

  Wtorek, 24 lutego (06:04)

  Wszystko wskazuje na to, że moda na żywność bezglutenową wśród osób, które nie cierpią na nietolerancję glutenu, czyli celiakię, przeminie, ale i tak rynek będzie rósł - czytamy w "Pulsie Biznesu". Okazało się jednak, że nie jest to dieta dla zdrowych.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Sobota, 21 lutego (20:48)

  Amerykańscy eksperci z Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) odkryli nowego wirusa, który prawdopodobnie przyczynił się do śmierci 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w stanie Kansas w USA. O sprawie informuje CNN.

  czytaj więcej
 • Nauka

  Sobota, 21 lutego (20:22)

  Dwaj astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wyszli w przestrzeń kosmiczną, by rozpocząć prace konieczne do budowy stacji dokujących dla statków transportowych, które za kilka lat zaczną zaopatrywać stację i transportować jej mieszkańców.

  czytaj więcej