"Zobaczymy, jak będą wyglądały te przepisy" - tak Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO odpowiedział w Rozmowie w południe w RMF FM na pytanie, czy PO poprze szykowaną przez rząd ustawę o 3 tys. zł jednorazowego dodatku do węgla. "To nie rozwiązuje problemu. Podstawowym problemem jest brak węgla. To jest coś niesamowitego, że w kraju takim jak Polska nie ma węgla" - stwierdził gość Rocha Kowalskiego.

Szykuje nam się najzimniejsza zima od 1945 r. i to jest miara upadku PiS-u - skomentował Marcin Kierwiński.

3 tys. zł to czysty populizm, który nie rozwiązuje problemu. Co z tego, że będą 3 tys., jeżeli nie będzie gdzie kupić węgla - stwierdził.

Za czasów PO inwestowano w odnawialne źródła energii. Rząd PiS-u zatrzymał to kompletnie - mówił sekretarz generalny PO. I dodawał: "Przez 7 lat PiS uzależniał nas od rosyjskiego węgla. Efekty teraz mamy".

Chcę najpierw zobaczyć ustawę. Na pewno będziemy głosować za pomocą dla ludzi, za rozwiązaniami, które by rozwiązały ten kryzys. Pytanie, czy ta ustawa rozwiąże ten kryzys? - mówił Marcin Kierwiński pytany o to, czy KO poprze ustawę o dopłatach do węgla dla indywidualnych odbiorców. W ustawach pisowskich zawsze najważniejsze jest to, co jest napisane małym druczkiem. I to od tego tak naprawdę zależy kształt ustawy - stwierdził poseł PO.

Kierwiński był pytany także o to, kiedy opozycja przedstawi założenia programu mieszkaniowego. To jest perspektywa kilku najbliższych tygodni - odarł sekretarz generalny PO. Czy propozycja KO będzie miała kształt projektu ustawy? Przynajmniej bardzo konkretnego harmonogramu i konkretnych założeń - odpowiedział Kierwiński.