"Fernando Santos nie zna polskich piłkarzy, nie zna ich mentalności. Nie wie, jak ważna w Polsce jest kwestia mentalności" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Cezary Kucharski - były piłkarz reprezentacji Polski i były menadżer Roberta Lewandowskiego. "Na zachodzie o mentalności się nie mówi praktycznie w ogóle albo bardzo rzadko. Dyskutuje się o taktyce, technice, indywidualnościach..." - dodał.

Piotr Salak pytał swojego gościa o przegrany przez Biało-Czerwonych 2:3 mecz z Mołdawią. Błędy wynikły z niewłaściwego podejścia - gremialnego podejścia piłkarzy. Nastąpiło to przerwie meczu. Wszyscy poczuli, że ten mecz jest wygrany - tłumaczył Cezary Kucharski. Mołdawia nas zaskoczyła swoją agresywnością. Zabrakło liderów - dodał. W pierwszej połowie Lewandowski dał bramkę, dał asystę, a w drugiej połowie go nie było - analizował były piłkarz. 

Jemu też się zdarzają momenty, kiedy lekceważy sobie grę w reprezentacji Polski - mówił w RMF FM Cezary Kucharski, oceniając postawę swojego byłego podopiecznego - Roberta Lewandowskiego. To nie jest tak, że on wszystkie mecze w polskiej reprezentacji grał genialnie. Wiele meczy grał słabszych, zdarzały mu się słabsze momenty. Moim zdaniem uzasadnione są pretensje do niego - ocenił. 

Piotr Salak pytał też swojego gościa o relacje z Robertem Lewandowskim. Nie mieliśmy przyjaznych relacji. Między przyjaciółmi jest zaufanie, lojalność - wyliczał. Były momenty, kiedy mi ufał - kiedy mu wynegocjowałem bardzo dobre warunki finansowe, ale były momenty, kiedy mi nie ufał - wspominał. Ja go znam bardzo dobrze. Po mowie ciała wiem, w jakim jest nastroju - zauważył. Akceptuję to, że się rozstaliśmy i nie jestem jego menadżerem. Jak mieliśmy biznes, to ten biznes trzeba zakończyć, rozliczyć, podać sobie rękę i powiedzieć: ok, to jest życie, rozwody się zdarzają - mówił Kucharski w RMF FM. 

Kucharski o procesie z Lewandowskim: Opinia publiczna jest zmanipulowana i ja to udowodnię

Nie ma jeszcze analiz fonoskopijnych, nie ma potwierdzenia autentyczności tych nagrań. Ja kwestionuję ich autentyczność. Wiem, że są zmontowane nagrania, zmontowane są też stenogramy naszych rozmów. Opinia publiczna jest zmanipulowana totalnie od początku do końca. I ja to udowodnię - prędzej czy później - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Cezary Kucharski, odnosząc się do procesu, jaki wytoczył mu kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Kucharski został zapytany, czy padły słynne słowa: "Będę krył do końca życia, że ty i twoja żona jesteście oszustami podatkowymi". W innym kontekście, inaczej to padło, nie w trybie oznajmującym, tylko w pytającym. I to wynika z kontekstu, z wieloletnich rozmów, negocjacji moich prawników i jego prawników nad porozumieniem tzw. rozwodowym - wyjaśniał były menadżer Roberta Lewandowskiego. Jest gotowe porozumienie rozwodowe i to Robert Lewandowski i Anna Lewandowska chcieli, żebym 30 lat milczał o tym porozumieniu - dodał. Jego zdaniem, by dobrze zrozumieć te słowa, trzeba poznać kontekst całej wypowiedzi. Po drugie było to zdanie pytające, a to zmienia zasadniczo postać rzeczy. W tej intrydze, w której też uczestniczyły media, jest to tak wypuszczone, żeby świadczyło, że ja coś oznajmiam - stwierdził.

Robert Lewandowski mnie nagrywał, są nagrania na czterech telefonach. Trzy razy mnie nagrywał. Nawet wtedy, kiedy współpracowaliśmy jeszcze oficjalnie. To jest więc typowy rozwód, gdzie ktoś próbuje intrygą wymusić na drugiej stronie uległość - mówił w RMF FM Kucharski.

Opracowanie: