Chciał zrobić sześć zer, osiągnął aż dziewięć. Taco Hemingway został pierwszym polskim twórcą, którego utwory odsłuchano na Spotify ponad miliard razy.

Raper Taco Hemingway został pierwszym polskim artystą, który zdołał przekroczyć pułap miliarda streamingów w serwisie Spotify. Według fanpage’a "Obliczenia i analizy w rapie", do południa (7 kwietnia) było to dokładnie 1 029 831 740 odtworzeń.

Jeszcze w 2015 roku, w jednym z utworów z EP-ki "Umowa o dzieło" Taco Hemingway rapował: Sześć zer, chciałbym kiedyś zrobić sześć zer. Jak się okazało, artysta osiągnął znacznie więcej.

Tylko w tym miesiącu utwory Taco Hemingwaya odsłuchano 1 173 275 razy.

Największą popularnością cieszą się dwa kawałki. To utwór "Tamagochi" nagrany w duecie z Quebonafide (33 437 040 odsłuchań) oraz "W piątki leżę w wannie" stworzony razem z Dawidem Podsiadło (30 389 700 odsłuchań).

W Spotify można odsłuchać łącznie ośmiu solowych albumów Taco Hemingwaya, oraz płytę "Soma 0,5 mg" wydaną z Quebonafide i "0,25 mg" zawierającą remiksy utworów duetu Taconafide.

Liderzy rankingu

Pierwsze miejsce, według liczby odtworzeń na Spotify, należy do Drake’a. Kanadyjski raper może pochwalić się 37 miliardami odsłuchań na koncie. Drugi pod tym względem jest Ed Sheeran (28 miliardów). Ostatnie miejsce na podium zajmuje Ariana Grande (ponad 24 miliardy).

Taco Hemingway. Dekada na scenie

Taco Hemingway (właśc. Filip Szcześniak) rozpoczął karierę w 2011 roku.

Dużym sukcesem okazała się jego płyta pt. "Marmur" (2016 r.) oraz minialbumy "Trójkąt warszawski" (2014 r.) i "Umowa o dzieło" (2015 r.).

W 2020 roku wydał dwa albumy studyjne "Jarmark" i Europa".

Artysta został czterokrotnie nagrodzony Fryderykiem.

Do niedawna był też rekordzistą jeżeli chodzi o liczbę odtworzeń piosenki w ciągu doby od jej debiutu. Wynik ponad 578 tys. odsłuchań za kawałek "Polskie Tango" pobił ostatnio inny raper - Mata. Jego utwór "Patoreakcja" odtworzono na Spotify ponad 643 tys. razy w ciągu doby od publikacji.